Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká olympijská nadace získala pro sportující děti víc než milion

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor (druhý zleva) převzal symbolický šek na 1 030 000. Částka od společností Procter & Gamble a Coca Cola pomůže České olympijské nadaci. Byla u toho i Eva Sáblíková, maminka olympijské šampionky v rychlobruslení Martiny. | foto: P&G

30 2014
Česká olympijská nadace, která podporuje sportující děti ze sociálně slabších rodin, získala další finanční prostředky. Na pomůcky, sportovní vybavení, kurzy či soustředění teď rozdělí víc než jeden milion korun. Peníze věnovali z prodeje svých výrobků sponzoři zimních olympijských her, společnosti Procter & Gamble a Coca Cola.

"Sport nemůže a nesmí být výsadou bohatých. Díky daru od obou společností teď budou sportovat další desítky dětí, z toho mám obrovskou radost," říká sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor, který v pátek převzal šek.

Patroni projektu

Kdo pomáhá nadaci

Prezidentem nadace je Jan Železný, trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem. Patrony jsou medailisté z Vancouveru a Londýna: rychlobruslařka Martina Sáblíková, oštěpařka Barbora Špotáková či biker Jaroslav Kulhavý.

Lednová a únorová sbírka v obchodním řetězci Tesco vynesla 730 tisíc korun od P&G a 300 tisíc korun od Coca Coly. Z ceny každého výrobku zmíněných společností putovalo pro nadaci jedno procento.

"Lidé nejsou lhostejní k sociálně slabým dětem. Třeba díky tomuto příspěvku se podaří najít dalšího úspěšného reprezentanta," říká Eva Sáblíková, maminka olympijské šampionky v rychlobruslení Martiny a tvář kampaně Děkuji, maminko.

Česká olympijská nadace vznikla na sklonku roku 2012. Pomohla už 250 mladým sportovcům. Peníze putují vždy na konkrétní. O konkrétní výši pomoci rozhoduje vždy komise složená z olympijských medailistů a zástupců Českého olympijského výboru.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze