Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Peterková si poranila meniskus a žebra

13 2000
Praha/Ostrava - Nešťastné zranění připravilo vytrvalkyni Alenu Peterkovou o start na olympijských hrách v Sydney. Devětatřicetiletá běžkyně v úterý doma v Ostravě upadla na schodech a poškodila si meniskus, naštípla žebro a narazila zápěstí. Po vyšetření Peterková musela atletickému svazu oznámit, že nebude schopna do Sydney odcestovat a rezervace její letenky na pátek již byla zrušena. Česká rekordmanka přihlášená k závodu na 10.000 metrů a maratonu uklouzla na schodech, když nesla do sklepa kolo, aby je vyčistila před říjnovým mistrovstvím světa v duatlonu.

"S naraženým zápěstím by se dalo běžet, největší problém představuje koleno. Dostala dlahu a léčit se bude minimálně čtrnáct dní. Buď se zranění zklidní nebo bude muset podstoupit operaci," líčil smutně manžel a trenér závodnice Miroslav Peterek. Peterková se chystala na svoji druhou olympiádu. Před osmi lety v Barceloně obsadila v maratónu 25. místo. Peterkovi se 1. září vrátili ze soustředění v Tatrách, po kterém už věděli, že běžkyně dá v Sydney přednost desítce.

"Proto jsme ubrali v přípravě na delších úsecích. Počítali jsme s tím, že při postupu do finále by měla velkou šanci dvakrát vylepšit osobní a zároveň český rekord," neskrýval zklamání Peterek. Účast na olympiádě byla pro téměř čtyřicetiletou závodnici, která si v minulosti odpykala trest za dopink, velkou motivací. Po nešťastné události bude podle trenéra těžko hledat chuť k pokračování ve sportovní kariéře.

"S kolem měla už třetí úraz, i když na něm tentokrát nejela. Prý ho nechce už nikdy vidět," tlumočil Peterek rozhořčení své svěřenkyně, kterou triatlonový svaz v tomto týdnu nominoval na říjnové mistrovství světa v duatlonu v Calais. "Olympiáda bylo to hlavní, co ji drželo u sportu. Je zklamaná, naštvaná. Chtěl bych ji přemluvit, aby se co nejdřív zase zúčastnila nějakého závodu. To je nejlepší metoda, jak se vrátit," míní Peterek.

Autor:


Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz