Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pětibojař Kuf: Vícedenní soutěž? Aspoň můžeme dát do šermu vše

Jan Kuf | foto: iDNES.cz

17 2016
Rio de Janeiro (Od naší spolupracovnice) - Jako úřadující mistr Evropy se poprvé představí na olympijských hrách. V období před závodem si Jan Kuf, 25letý český moderní pětibojař, vychutnával atmosféru v olympijské vesnici. „Jsem ze všeho nadšený," přiznal.

Po úvodní prohlídce sportovišť ho navíc potěšil fakt, že od jarního závodu Světového poháru Brazilci vylepšili sportoviště pro pětibojaře.

Co všechno doladili?
Všude jsou tribuny, takže to konečně vypadá reprezentativně. Hala na šerm je dostavěná, areál na kombinaci se teď přestavuje, protože se tam hrálo ragby. Bazén je zrekonstruovaný, ještě při svěťáku byl takový starý.

Čeká vás netypický program - šerm ve čtvrtek a bodovací část šermu plus ostatní disciplíny v sobotu. Vyhovuje vám to?
Bude to lepší, můžeme dát do šermu všechno a nebudeme z toho tak unavení. Pak budu mít den volna, abych se z toho dostal.

Zatímco ve čtvrtek absolvujete šermířské souboje v hale, v sobotu se bodovací část odehraje venku. Jak se vám šermuje ve venkovních podmínkách?
Venku se šermuje přímo u toho, kde se poběží kombinace. Na většině závodů letos bylo bonusové kolo venku, ale většinou to nebylo nic moc, protože svítilo sluníčko a bylo prd vidět.

Máte nějaké informace o koních, které jsou připraveny pro vaše závody?
Moc o nich nevím, na svěťáku jsem na koních nejel, ale všichni vypadají dobře, jsou silní a nebyl s nimi problém. Většina by měla být stejná jako na svěťáku.

Na co jste se soustředili v závěrečné přípravě?
Hlavně na střelbu, která vypadala na největší problém. Snažili jsme se do ní automaticky dostat rytmus, v kterém bych měl střílet.

A taky jste prý měnil pistoli.
Ano, protože na staré pistoli byl mechanismus, který už není povolený. Vyměnili jsme ho za jiný: elektronickou spoušť, která je zakázaná, jsme museli změnit na mechanickou. Jelikož v Praze předělávají střelnici, byli jsme pár dnů ve vojenském centru v Polsku.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze