Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pětibojaři mají tři jistá místa na OH

9 2004
Budapešť - Český pětiboj bude mít na srpnových olympijských hrách v Aténách minimálně tři zástupce. Michal Michalík doběhl pátý v nedělním závodu Světového poháru v Budapešti. "Výsledek v Maďarsku je z pohledu celého týmu velmi dobrý," zhodnotil trenér Jakub Kučera výkony českých pětibojařů.

Podle trenéra Kučery je nyní jisté, že Česko bude mít na olympijských hrách v Aténách minimálně tři zástupce.
 
Michalíka, který se na olympiádu kvalifikoval přímo, mohou doplnit na základě světového žebříčku Michal Sedlecký a Alexandra Kalinovská, ale definitivní jmenovitá nominace bude známa až po mistrovství světa, které se uskuteční za dva týdny v Moskvě.

"Tři místa pro naší republiku jsou jistá a na šampionátu se rozhodne, jestli se k nim přidá Grolichová a kdo doplní Michalíka," řekl Kučera.

Michalík atakoval v BUdapešti stupně vítězů, vybíhal třetí a po třech kilometrech byl pátý. "Je to výborný výsledek i výkon. Neudělal chybu a před světovým šampionátem si zvedl sebevědomí," uvedl Kučera.
 
Liborovi Capalinimu se ve finále dařilo ve čtyřech z pěti disciplín, ale pokažený šerm mu zhatil snahu bojovat o špici. Nakonec skončil dvanáctý. "Nefungovalo to, na začátku šermu vyhrál jen jeden ze třinácti soubojů, takže nemohl být nahoře. Ale jinak vypadal moc dobře," mínil Kučera.
 
O místo horší než Capalini skončil Sedlecký. "Nechal to na koních, ale struktura ostatních disciplín dává velký předpoklad pro dobrý výsledek na mistrovství světa," doufal Kučera. Závod vyhrál Andrej Mojsejev z Ruska.

Výsledky:
1. Mojsejev (Rus.) 5636 b., 2. Kallai (Maď.) 5572, 3. Zadněprovskis (Lot.) 5568, 4. Balogh (Maď.) 5508, 5. Michalík (ČR) 5444, 6. Sabirhusin (Rus.) 5416, ...12. Capalini 5312, 13. Sedlecký (oba ČR) 5288.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze