Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trenér Novák stopku pro Sáblíkovou těžce nese: Po trati doslova létala

9 2016
K další cyklistické kariéře bude Martina Sáblíková jen těžce hledat motivaci. V rozhovoru s novináři v Riu de Janeiro to řekl její trenér Petr Novák. Pro letošní rok šampionka cyklistickou sezonu končí a začne se připravovat na svůj hlavní sport - na rychlobruslení.

Den před startem olympijské časovky se definitivně rozhodlo o tom, že Sáblíková do závodu nesmí. Nic už na tom nezměnilo ani odvolání k Mezinárodní sportovní arbitráži.

„Bylo to dramatické a na psychiku Martiny hodně těžké,“ řekl Petr Novák. „Všichni, co na tom pracovali, do poslední chvíle věřili, že by to mohlo vyjít. I my jsme do dnešního rána věřili. Teď je těžké to skousnout.“

Jak reagovala Martina?
Věřím, že si i pobrečela. Do poslední chvíle trénovala, v pondělí jsme jeli dvakrát časovkářský okruh a Martina po trati doslova letěla. Připravena je dobře, o to je to pro ni horší.

Co to udělá s její motivací do dalších cyklistických závodů?
Bude hodně těžké se dál motivovat na cyklistiku, ale jak se říká, čas ukáže. Mohlo by to přebolet.

Litujete, že jste do toho šli?
V žádném případě nelituji! Martina ani tady neodpočívala, trénovala a vlastně se tím připravovala i na zimu. V přípravě ukázala, že do světové špičky patří a že na to má.

Martina Sáblíková s trenérem Petrem Novákem (vpravo) a mechanikem Jaroslavem...

Martina Sáblíková s trenérem Petrem Novákem (vpravo) a mechanikem Jaroslavem Plimlem před jedním z tréninků v Riu. (4. srpna 2016)

Pojede letos ještě nějaké závody?
Mistrovství světa je až v říjnu, a to nám už pomalu startuje rychlobruslařská sezona. Vzhledem k tomu, že nám Světový pohár začíná v Asii, budeme odjíždět brzy kvůli aklimatizaci. Na cyklistické mistrovství světa nemáme čas a Evropa byla zrušená.

Co bylo nejtěžší pro vás?
To čekání. A pak vědomí, že jsem to byl já, kdo Martinu do všeho navrtal a přesvědčoval ji, že jednou si olympiádu může vyjet. Teď to dopadlo takhle, takže i se mnou cloumají velké emoce. Zatím je těžké se k tomu teď vyjádřit. Na to ještě přijde čas.

Autor:


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze