Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pivo by Bauera asi skolilo

10 2002
Soldier Hollow - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Dech se tajil, když se Lukáš Bauer řítil jako cyklón třicetikilometrovým závodem s hromadným startem. Na olympijských tratích v Soldier Hollow se v jednu chvíli dokonce ocitl na stříbrné pozici, tak blízko k medailovému úspěchu na velké akci český běžec na lyžích dlouho nebyl. Nakonec skončil na skvělé sedmé příčce. "Super, ale ještě je přede mnou šest míst," hrál si chvíli na zklamaného. Pak se usmál, šťastně se rozzářil jako sluníčko. A měl k tomu důvod. O závodě čtěte ZDE

Přitom ještě nedlouho před závodem nebyl váš start jistý, v pátek počasí udělalo kotrmelec a přesně takové podmínky jste si nepřál. Uvažoval jste, že byste nenastoupil?
Víceméně mi bylo řečeno, že do toho nemám, co mluvit. Ne, vymýšlím si... Včera bylo hodně teplo, sněžilo, lyže moc nejely. Hodně mě to znervóznilo, každé dvě hodiny jsem se chodil koukat, jestli už se ochlazuje, přestává sněžit a tak.
 
A v sobotu ráno?
Když jsem se vzbudil a slyšel, jak sníh vrže, dobré pocity se vrátily. Během dopoledne se pak vyjasnilo, začalo svítit sluníčko, takže se mě stále trochu držela nejistota. Měl jsem strach, že sníh bude výrazně mokřejší a že mi lyže nepojedou. Jely, servismani dokázali výborně namazat.

Přemýšlel jste o medaili, když jste se dotáhl do skupiny, která bojovala o stříbro a bronz?
Ale ano, když jsme je docvakli a v klidu jsem s nimi držel krok, cítil jsem se naprosto v pohodě. Jenomže pak přišla krize, při jednom stoupání jsem začal dostávat křeče do levé nohy a neměl jsem šanci se jich udržet. Už jsem myslel, že ani nedojedu.

Dojel jste. A sedmé místo na olympiádě asi přidá na sebevědomí...
Pomůže mi hodně psychicky, protože jsem si ujasnil, že formu mám a ostatní na tom nejsou líp než na Světových pohárech.

Absolvujete následující závod na deset kilometrů klasickou technikou?
Dohoda zněla, že ne. Takže doufám, že se splní, že jsem si to zasloužil. Chci  vydržet se silami, protože kombinace klasické a volné desítky je už ve čtvrtek a v ní vidím největší šanci. A když dopoledne zajedu dobře, tak se dá myslet také hodně vysoko.

Jak vysoko?
V gundersenu už se koukám i do pátého místa. Ale bude to strašně těžké, protože spousta lidí dneska nejela a šetřila se. Rád bych splnil svůj cíl umístit se do desítky, což je v takové konkurenci velký výsledek.

Budete večer slavit, dáte si třeba pivo?
To bych byl asi rychle mrtvej, mám toho docela dost.

Lukáš Bauer na trati závodu na 30 km, kde skončil na příjemném sedmém místě

Start běhu mužů na 30 kilometrů volnou technikou - uprostřed s číslem dvě bojuje o pozici suverénní vítěz Muehlegg ze Španělska, vlevo s číslem dvanáct Lukáš Bauer

Autor:


Témata: Lukáš Bauer

Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz