Plamen prý zapálí sprinter Kenteris

6 2004
Praha - Slavnostní otvírací ceremoniál her v Aténách obestírá rouška tajemství a naprosté mlčení. Pořadatelé se snaží utajit všechny podrobnosti, ale přesto aténský deník Ethnos uvedl, že cti zažehnout olympijský oheň se dostane sprinterovi Kostasi Kenterisovi, který v Sydney získal zlatou medaili v běhu na 200 metrů a navíc již v roce 2001 se stal mistrem světa.

V některých týmech stále chybí ženy
Až v Aténách nastoupí národní výpravy k zahájení letních olympijských her, v několika reprezentacích nejspíše nebude zastoupena žádná žena, jakkoli olympijská charta jakoukoli diskriminaci zakazuje. Jak uvedla belgická senátorka Anne-Marie Lizinová ve své zprávě pro horní komoru Evropského parlamentu, dosud není jisté, zda atletky na olympiádu vyšlou Saúdská Arábie, Kuvajt, Katar, Bahrajn, Omán, Spojené arabské emiráty, Panenské ostrovy a Botswana.

Otevření se zúčastní skoro 70 hlav států
Na slavnostní zahájení XXVIII. her se chystá dohromady 66 prezidentů a králů, Václav Klaus nebude v pátek večer na Olympijském stadionu v Aténách chybět. Přesný počet hlav států přinesl týden před začátkem sportovního svátku deník To Wima, kterému se prý podařilo dostat k tajnému seznamu řeckého ministerstva veřejného pořádku.
 
Řekům se nelíbí khaki na oděvu
Oficiální oblečení většinu řeckých olympioniků nepotěšilo, protože místo národních barev modré a bílé budou při slavnostním zahájení hromadně v barvě khaki. Národní olympijský výbor se však ohrazuje tím, že by všichni řečtí sportovci měli být spokojeni, protože kolekce navrhovali nejlepší řečtí módní návrháři.
 
Jamajka přišla o dopujícího sprintera
Jamajská výprava je o jednoho člena menší, protože sprinter Steve Mullings uvízl v sítu dopingových kontrol. Jednadvacetiletý atlet, který závodí na stovce a dvoustovce, měl dvakrát pozitivní test na testosteron. Poprvé po červnové domácí kvalifikaci na OH a podruhé koncem července. 

Autoři: ,


Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz