Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Baumrtové se ani na znakařské dvoustovce nevedlo, má zdravotní potíže

Česká plavkyně Simona Baumrtová skončila v rozplavbě na 200 metrů znak časem 2:13,26 na 23. místě a do olympijského semifinále nepostoupila. (11. srpna 2016) | foto: Reuters

12 2016
Plavkyně Simona Baumrtová skončila na olympijských hrách v rozplavbě na 200 metrů znak časem 2:13,26 na 23. místě a do šestnáctičlenného semifinále nepostoupila. Čtyřiadvacetiletá reprezentantka se tak ani ve svém třetím vystoupení v Riu nepřiblížila osobnímu maximu a stejně jako na poloviční znakařské trati a polohové dvoustovce na postup nedosáhla.

Před čtyřmi roky v Londýně vybojovala Baumrtová na znakařské stovce 10. místo. V Riu v této disciplíně skončila na 17. pozici o 19 setin sekundy za postupem a na 200 metrů polohový závod obsadila 36. místo. Baumrtová má ve sbírce třináct medailí z velkých akcí, v posledních letech se jí ale příliš nedařilo.

Baumrtové chybělo na posun do semifinále 2,58 vteřiny a její vlastní český rekord 2:09,92 jí zůstal vzdálen. V první ze čtyř rozplaveb, v které se představily jen čtyři startující, sice vedla, ale v druhé polovině závěrečné padesátky ztratila a skončila druhá.

Po olympijských hrách kvůli zdravotním problémům podstoupí komplexní vyšetření v nemocnici. Radiožurnálu řekla, že se jí už přibližně měsíc hodně motá hlava. Do polohové štafety ale nastoupí, také kvůli tomu, že ji nemá kdo nahradit.

Její zdravotní potíže jsou vážnějšího charakteru, proto se nedají vyřešit přímo v dějišti olympiády. „Celkově mám narušené tělo, takže hned po příletu jedu do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde budu mít domluvené nějaké komplexní vyšetření s možností, že tam budu pár dní i hospitalizovaná,“ uvedla.

Plavání - rozplavby

Ženy:
200 m znak:
1. Hosszúová (Maď.) 2:06,09, ...23. Baumrtová (ČR) 2:13,26 - nepostoupila do semifinále.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze