Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Phelps může mít problémy kvůli reklamě. Nic neprovedl, brání ho agent

20 2012
Americký plavec Michael Phelps by mohl mít problémy a v krajním případě přijít i o medaile z Londýna. Objevil se totiž v reklamě Louis Vuitton v období, kdy to mají olympijští sportovci zakázáno. "Žádné pravidlo neporušil," brání Phelpse jeho agent Peter Carlisle.

Plavecký šampion propaguje tašky módního domu Louis Vuitton na snímcích slavné fotografky Annie Leibovitzové. Na jedné z fotografií je Phelps, který má na kontě dvaadvacet olympijských medailí, zobrazen v plavkách a s plaveckými brýlemi ve vaně napuštěné vodou. Kufr značky Louis Vuitton leží nedbale pohozen na osušce vedle vany.

Na druhém reklamním snímku dělá už oblečenému Phelpsovi společnost dnes sedmasedmdesátiletá bývalá sovětská gymnastka Larisa Latyninová, která se v hodnocení nejúspěšnějších sportovců letních olympijských her řadí s osmnácti medailemi na druhé místo.

Američan Michael Phelps se během londýnské olympiády stal nejúspěšnějším...

Američan Michael Phelps se během londýnské olympiády stal nejúspěšnějším olympionikem všech dob. Celkem získal 22 medailí, z toho jich bylo 18 zlatých.

Tentokrát se Louis Vuitton rozhodl napsat popisek pod obrázek nikoli anglicky, ale italsky: Due percorsi straordinari. Uno stesso destino. Což v překladu znamená: Dvě mimořádné cesty. Jeden osud.

Michael Phelps na letošní olympiádě v Londýně dokázal překonat Latyninovou v počtu nejvyšších ocenění a vévodí žebříčku hodnocení. Sportovec se však nyní rozhodl opustit svět velkého sportu. Nedávno skončené olympijské hry se pro něho staly posledními.

Fotogalerie

Plavec ale reklamou porušil pravidlo 40 Olympijského výboru, podle kterého se nesmějí sportovci objevovat v žádných reklamách v období od 18. července do 15. srpna. A reklama na tašky Louis Vuitton byla na internetu zveřejněna už na začátku srpna. Sankcemi pravidla 40 jsou finanční pokuty, diskvalifikace z her, a dokonce i odebrání medailí. Jak ale Olympijský výbor rozhodne ve Phelpsově případě, není jasné. Zatím odmítá případ komentovat.

"Michael snímky neautorizoval," citovala agentura AP plavcova agenta Petera Carlisla. Podle mluvčího módního domu Louis Vuitton fotografie, které údajně někdo ukradl a zveřejnil na internetu, nejsou oficiálními snímky kampaně.

Phelps se samozřejmě coby úspěšný sportovec stal tváří už několika značek a účinkoval v reklamě na nejrůznější produkty. Objevil se třeba na krabici od kukuřičných lupínků nebo v reklamě na šampon (více zde).

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze