Plavec Vítek: Agent z Bushovy ochranky se mi díval do očí

Rostislav Vítek, dálkové plavání | foto:  Michal Růžička, MAFRA

12 2008
Včera jsem měl zábavnou příhodu. Byl jsem se podívat v plaveckém bazénu na dopolední finálový program. Když jsem odcházel, stála venku obrněná patrola luxusních krásných aut. Ochranka amerického prezidenta Bushe, který byl povzbudit sportovce své země.

Tak jsem se chtěl vyfotit. Bylo to pár metrů od bazénu, žádné zábrany. Jeden z agentů mi snímek povolil, takže jsem se nechal u jedné z limuzín zvěčnit. Přitom jsem se auta lehce dotýkal. A to se nemělo stát. Během několika vteřin vystoupil z jiného vozu další Bushův agent.

Muž v dlouhém plášti, nevysoká postava. Začal mi celkem hrubě dávat najevo, že mám rychle zmizet. Povídal, jestli je to snad moje auto, že na ně sahám. A ať urychleně vypadnu. Chvilku jsem se mu díval do očí a přemýšlel o tom, co by mi tak asi mohl udělat.

. Sportovci píší z olympijských her pro MF DNES

Jaké má pravomoci? Když mi poněkolikáté opakoval, abych odešel, stál už jen pár decimetrů přede mnou. Odvětil jsem mu, že mi to stačí říct jednou. Použil jsem tón podobný jeho a v klidu odešel.

Jinak jsem měl moc pěkný sportovní zážitek. Finále mužské štafety na 4 x 100 m volný způsob. Už předem byl ohlášen velký souboj Francie versus USA. Nakonec se pět týmů vešlo pod hranici světového rekordu! Američané vyhráli až v dramatickém finiši, i když padesát metrů před cílem prohrávali o celé tělo.

Jason Lezak to neskutečným závěrem dotáhl. Nechápavě jsem kroutil hlavou. Každopádně ještě dlouho potom jsme z toho v našem kolektivu měli husinu. Krásná hala, a těch sedmnáct tisíc lidí! Neskutečný kotel. To musí být obrovský zážitek pro každého a snad i pro pana prezidenta Bushe.

Možná jen ti jeho agenti zůstávají v klidu a chladní k jakýmkoliv výkonům.

Autor:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...Najdete na iDNES.cz