Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Plavecký talent Micka splnil na hrách mládeže mírnější limit pro OH

Ilustrační foto | foto: Reuters

1 2011
Šestnáctiletý plavecký talent Jan Micka splnil na trati 1500 metrů v rámci Evropského olympijského festivalu mládeže B limit pro start na olympijských hrách v Londýně 2012. Z bazénu v tureckém Trabzonu vylovil dvě medaile, kromě této stříbrné také bronz ze čtyřstovky. Celkem si čeští junioři odvezli z Turecka devět cenných kovů včetně dvou zlatých.

"Po sportovní stránce můžu být spokojen. Pokud bude mít tato generace dobré vedení a podmínky, nemusíme mít o ni starost," zářil spokojeností šéf Českého olympijského výboru Milan Jirásek.

Šestnáctiletý Micka nejprve vybojoval bronz na volné čtyřstovce. Časem 15:38,68 minuty na trati 1500 metrů pak pokořil i mírnější limit pro olympijské hry v příštím roce, což je v jeho věku fantastický výsledek.

Zlaté medaile v Turecku získali diskař Dominik Košar a deblistky Kateřina Siniaková a Kristýna Roučková.

"Dosáhli jsme historického úspěchu. Navíc jsme získali medaile ve čtyřech sportech ze šesti. S výsledky jsme velmi spokojeni. Prognózoval jsem tři medaile a máme jich devět," těšilo místopředsedu ČOV a šéfa české výpravy Františka Dvořáka.

Českou republiku reprezentovalo v Trabzonu 39 sportovců, celkem se her zúčastnilo 3 300 sportovců ze 49 zemí.

Evropský olympijský festival mládeže se koná od roku 1991. Jeho duchovním otcem je současný šéf Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge. Festival se koná jednou za dva roky, od roku 1993 rovněž v zimní verzi. Zimní EYOF letos hostil Liberec.

České medaile z her mládeže v Turecku

ZLATO (2)
Dominik Košař (disk - 56,04 m), Kateřina Siniaková, Kristýna Roučková (tenis - čtyřhra)

STŘÍBRO (2)
Jan Micka (plavání 1500 m volný způsob - 15:38,68 - splněný B limit pro OH), Pavel Štaubert, Jaroslav Vondrášek (tenis - čtyřhra)

BRONZ (5)
Marek Bakalár (atletika - 100 m - 10,75, 200 m - 21,57), Jan Micka (plavání, 400 m VZ - 3:58,48 ), Marie Holčáková (judo, 48 kg), Kateřina Siniaková (tenis, dvouhra)

Autor:


Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze