Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plavkyně Jefimovová smí po nálezu meldonia závodit na olympiádě v Riu

Julija Jefimovová | foto: AP

12 2016
Ruská plavkyně Julija Jefimovová může závodit na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Mezinárodní federace FINA čtyřnásobnou mistryni světa z prsařských tratí nepotrestá za užití meldonia. Její právní zástupce to řekl agentuře R-Sport.

FINA už v květnu zrušila Jefimovové provizorní trest. Reagovala tak na upravená pravidla Světové antidopingové agentury WADA, jež umožňují u nálezů meldonia z prvních dvou měsíců tohoto roku látku zakázanou od 1. ledna tolerovat, pokud její hodnota nepřesáhne hranici jednoho mikrogramu na mililitr moči. Nyní federace zproštění viny potvrdila. Plavkyně už od června figuruje v ruské olympijské nominaci.

Bronzová olympijská medailistka z Londýna Jefimovová, jež žije od roku 2011 v USA, už za sebou jeden dopingový prohřešek má. V květnu 2014 dostala šestnáctiměsíční distanc za užití anabolického steroidu DHEA. Trest jí vypršel loni v únoru, takže mohla slavit zlatý comeback na srpnovém mistrovství světa v Kazani.

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Grozného má ve sbírce deset medailí z MS v dlouhém bazénu a pět z ME. Na šampionátech v krátkém bazénu nasbírala další čtyři medaile, přičemž o pět dalších z ME v Herningu 2013 přišla po prvním dopingovém trestu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze