Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plavkyně Kyněrová doufá v divokou kartu

9 2004
Znojmo - V noci na pátek toho Kristýna Kyněrová, znojemská plavkyně, možná mnoho nenaspala. Právě tento den totiž bude Český olympijský výbor (ČOV) rozhodovat, zda jí udělí divokou kartu umožňující start v Aténách. Pokud žádosti plaveckého svazu vyhoví, rozroste se plavecká reprezentace pro olympijské hry na devět účastníků.

„Nic není definitivní, ale já doufám, že výbor divokou kartu potvrdí, stejně jako před čtyřmi roky u Jana Víťazky,“ prohlásil otec a trenér plavkyně Jiří Kyněra.

Start kraulařky Kyněrové na olympijské čtyřstovce dostává velmi reálnou podobu, ČOV většinou potvrzuje návrhy sportovních svazů.

Kyněrová sice za ostrým limitem zaostala, ale na mítinku ve Vídni jí od něj dělilo jen málo.

Navíc plavkyně už figuruje na seznamu nominovaných sportovců, které má ČOV definitivně schválit ve středu 14. července.

Pokud bude její volba potvrzena, rozšíří plaveckou reprezentaci na devět účastníků, z čehož tři by pocházeli ze znojemského klubu.

Kromě Kyněrové mají olympiádu jistou i její další oddíloví kolegové - kraulaři Květoslav Svoboda a Michal Rubáček.

Svoboda poplave 200 metrů volným způsobem a je jedním z členů kraulařské štafety na 4x200 metrů. Kvarteto dále tvoří Rubáček a dva plavci brněnské Komety, Josef Horký a Martin Škacha.

Na přípravu první štafety v historii českého plavání, která bude startovat na olympijských hrách, bude navíc dohlížet znojemský Jiří Kyněra.

„Budou trénovat společně, první týden to bude ve Znojmě, pak odlétáme do Španělska,“ prohlásil Kyněra, jenž má celou partu pohromadě od čtvrtka.

Stejně jako jeho svěřenci věří, že kvarteto na olympiádě vylepší dosavadní český rekord - 7:28, 18. „V jejich silách je čas kolem 7:25,“ řekl trenér. 

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze