Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Plavecké legendě Torresové ve 45 letech šesté olympijské hry unikly

Dara Torresová při americké olympijské kvalifikaci v Omaze | foto: Reuters

3 2012
Ještě v jedenačtyřiceti letech posbírala na olympiádě v Pekingu tři stříbrné medaile. V pětačtyřiceti už se ale americká plavkyně Dara Torresová na další hry nepodívá, letenku do Londýna na národní kvalifikaci v Omaze těsně nevybojovala. "To je opravdový konec," prohlásila Torresová po marné snaze dostat se pošesté do olympijského týmu USA.

Majitelka celkem dvanácti medailí z OH skončila v Omaze na kraulové padesátce čtvrtá, k postupu jí chybělo časem 24,82 devět setin sekundy. Účast v metropoli nad Temží si vybojovaly na sprinterské trati pouze vítězná Jessica Hardyová (24,50) a druhá Kara Lynn Joyceová (24,73).

"Doufala jsem, že by to mohlo vyjít, bylo to jen těsně. Ale budu si užívat s dcerou, čeká nás pěkné léto a ostatním budeme určitě fandit," podotkla matka šestileté Tessy.

Torresová poprvé startovala na olympiádě v roce 1984 v Los Angeles. Nechyběla ani v Soulu, Barceloně, Sydney a Pekingu. Vynechala naopak hry v Atlantě (1996) a Aténách (2004). Před čtyřmi lety v Pekingu ještě získala tří stříbrné medaile, z toho dvě ve štafetě.

Tým amerických plavců bude po skončení národní olympijské kvalifikace v Londýně tvořit 47 členů, z toho 23 mužů. Hlavní hvězdou bude majitel 14 zlatých medailí z OH Michael Phelps, který se pokusí po osmi triumfech v Pekingu zopakovat sedm z nich. Závod na 200 metrů volný způsob vynechá, aby mu zbylo více sil do štafety.

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze