Plavkyni přibrzdilo nachlazení

23 2000
P r a h a - V nejnevhodnější dobu z hlediska olympijské přípravy se rozestonala jediná česká medailistka mistrovství Evropy v plavání v Helsinkách Ilona Hlaváčková. Členka pražských Bohemians opustila reprezentační olympijské soustředění ve Strakonicích minulý týden, a do odletu plavecké části výpravy pro Sydney v pátek se už zpátky do jižních Čech nevrátí. "Na Ilonu zřejmě z teplého počasí sedla nějaká rýma, které se nemohla zbavit," poznamenal trenér Milan Moravec. "Navštívili jsme ve Strakonicích lékařku a ta ji poslala s lehkou virózou z bazénu na léčení."
Nyní se podle Moravce Hlaváčková cítí podstatně lépe a je připravena opět zahájit trénink. Jenže nikdo neví, kolik sil krátká nemoc závodnici těsně před olympiádou odčerpala. A tak přišla na řadu změna přípravných plánů. "Na posledních pár dní už neodjedeme do Strakonic, ale budeme trénovat ve středisku v Nymburce, kde se nám obvykle v přípravě daří."

Nemoc podle trenéra přišla v krajně nevhodný moment, neboť Hlaváčková v tréninku získávala velmi solidní výkonnost. "Myslel jsem, že se nám podaří dokončit celou přípravu doma a v rámci téměř dvoutýdenního aklimatizačního pobytu v Austrálii už budeme jen dolaďovat, co bude potřeba," plánoval původně Moravec. Nyní se však zdá, že bude celý proces třeba upravit. "Jak výrazně, to ukáže až první kontakt Ilony s vodou po nemoci."

Ilona Hlaváčková nastoupí v olympijském bazénu v Sydney na 100 metrů znak jako na hlavní trati, a právě tahle disciplína je podle jejího trenéra velmi nabitá. Zuby na medaile si mohou brousit Němky, Japonky, Američanky a domácí Australanky, zazářit však může i někdo další. "Boj o postup v Austrálii bude bojem o každou setinu, a právě o pár takových setin může srpnová nemoc Ilonu připravit," přiznal obavy Moravec.
Autor:

Nejčtenější

Hurá do Ameriky! Spilkovou čeká stěhování, možná zakotví na Floridě

Golfistka Klára Spilková na tiskové konferenci v Praze.

VIDEO Splnila si sen, vydřela místo mezi golfovou elitou. Klára Spilková bude hrát na LPGA Tour a s...

Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Najdete na iDNES.cz