Playboy prý zneužil olympijské kruhy

20 2004
Praha - Organizační výbor olympijských her se usilovně snaží zastavit distribuci řecké mutace časopisu Playboy, kde je v srpnovém čísle symbol pěti kruhů. Magazín otiskl reportáž s názvem "Bojujte o zlato v sexathlonu" doprovázenou fotografiemi nahých žen, sportovního vybavení a olympijských kruhů. Řecký soud však zatím prodej časopisu nezakázal.

Bombami prý hrozili anarchisé
Ke čtvrteční hrozbě bombovým útokem na budovu řeckého atletického svazu se dnes přihlásili anarchisté. Po jejich anonymním telefonátu policie sídlo federace vyklidila, uzavřela ulici a všechny prostory prohledala. Výsledkem však byl jen nález tašky s mletým masem. „Atentátníci“ prý touto akcí chtěli protestovat proti komercionalizaci olympijských her a dopingu ve sportu.
 
Dopravní Kolaps nastává jen v noci
Dopravní chaos v Aténách se zatím projevuje jinak, než všichni očekávali. Zatímco cestování na stadiony pro sportovce, diváky, novináře a všechny ostatní probíhá bez větších problémů, v noci dochází na silnicích olympijského města ke kolapsu. Tři hlavní dopravní tepny vedoucí do centra Atén jsou od půlnoci do třetí hodiny ranní totálně ucpané, vyčleněné pruhy totiž nestačí pojmout všechny ty, kteří chtějí olympijské úspěchy uplynulého dne v nočních klubech a hospůdkách řádně oslavit.

Blízko Atén hořel les
Hasičské oddíly podporované letadly a vrtulníky dostaly pod kontrolu požár, který v pátek vypukl v lese na předměstí Atén nedaleko trasy pro závod v cross-country horských kol. Plameny, které na stejném místě řádily už v červenci, prý trať bezprostředně neohrozily. Na jejich zvládnutí nasadila skupina 75 hasičů 28 stříkaček, čtyři požární letadla a tři speciální
helikoptéry.

Autoři: ,

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Najdete na iDNES.cz