Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plážové volejbalistky se alergie nebojí

11 2004
Praha - Před časem letěly české plážové volejbalistky Eva Celbová se Soňou Novákovou na turnaj do Austrálie jen na otočku. Prvně jmenovaná měla alergii na penicilin, celá se osypala a nastoupit nemohla. "To byl dobrý výlet," usmála se Soňa Nováková. Pár dní před olympiádou bere Eva Celbová antibiotika znovu. Věří, že bude v pořádku.

Plážové volejbalistky jsou v jednom kole, sezona začala brzy a zatížení je enormní.

Soňa Nováková měla při turnajích Světového okruhu potíže s ramenem. "Ale zdravotní trable má většina holek, jedeme i s bolístkami," nenechá se rozhodit.

Eva Celbová, která podobně jako její partnerka, změní příjmení, vyloučila spekulace, že by byl olympijský turnaj pro český pár poslední. "Pokud budu čekat rodinu, k určité pauze dojde. Ale bude jen dočasná. Rozhodně by neznamenala definitivní konec. Na to mám plážový volejbal moc ráda," vysvětlila s úsměvem na ruzyňském letišti. Věří, že infekce do týdne zmizí.

Český pár čekají v Aténách kromě jiného nasazené jedničky Kerri Walshová s Misty Mayovou. To je výzva. "Přesto bych neřekla, že máme krutý los. Holanďanky neměly dobrou sezonu, favorizované Američanky spolu teď několik turnajů nehrály. Ne, nejásám, skupiny E, F vypadají líp, ale ty první čtyři jsou úplně stejně vyrovnané. Těžko si můžeme vybírat," řekla Celbová.

"Mohlo to být lepší. Nemáme ve skupině slabší pár, který pravidelně porážíme. Začínáme už v neděli," upřesnila Soňa Nováková, která by se ráda podívala i na atletiku, tenis, volejbal a basketbal: "Uvidíme, na co seženeme lístky."

Nováková by považovala za úspěch postup ze skupiny. "Pokud v ní budeme hrát dobře, můžeme se dostat třeba do semifinále. Právě výkony ve skupině rozhodnou. Nemám zprávy, že by někdo chyběl a odřekl účast."

Horko českému páru vadit nebude. "Určitě je lepší než zima v Sydney. Dva zápasy hrajeme dopoledne, což je dobré. A jeden v devět večer. To je horší, nemám moc ráda umělé osvětlení," dodala Nováková, která věří, že i přes herní pauzu naváže český pár na slušnou formu z posledních turnajů Světového okruhu.

Autor:


Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...Najdete na iDNES.cz