Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Plážové volejbalisty čeká dlouhý večer. A zřejmě dva zápasy po sobě

Plážoví volejbalisté Petr Beneš (vpředu) a Přemysl Kubala. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

2 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - V devět večer nastoupí proti obhájcům olympijského zlata a už hodinu před půlnocí je možná čeká klíčový zápas o přežití na olympijském turnaji v předkole play-off. Dosud pohodový program turnaje v plážovém volejbalu, kde se hrál jeden zápas za dva dny, připravil pro český pár Kubala - Beneš léčbu šokem.

Ještě v úterý si osmatřicetiletý Přemysl Kubala s o rok mladším Petrem Benešem pochvalovali, že jim je turnaj šitý na míru, když jim dává dostatek času, aby si odpočinuli a lépe se jim bojovalo s mladšími soupeři. Dnešek může všechno obrátit naruby.

V klidném rytmu odehrané základní skupiny stanoví rozpis pro play-off. Dvojice z prvních a druhých míst jdou přímo do osmifinále, dva nejlepší páry na třetích pozicích také. Zbylé čtyři dvojice z třetích míst čeká předkolo pravdy o přežití na OH.

A tady je ten zádrhel. Základní skupiny se dohrávají dnes večer a účastnící baráže budou definitivně jasní v deset hodin místního času (23:00 SEČ). Přitom baráž začíná už o hodinu později! "Všechny dvojice, které obsadí třetí místa, budou muset být připraveny, ti šťastnější hned odjedou domů," říká Josef Beneš, bratr českého olympionika, který je šéfem volejbalové minivýpravy.

Poslední zápas, který skupinové boje ukončí, odehrají od 21 hodin (22:00 SEČ) Kubala s Benešem proti americkému páru Rogers - Dalhausser, vítězům z Pekingu 2008. V případě prohry se silným protivníkem se Češi ocitnou v baráži a po hodinovém odpočinku půjdou do zápasu, který rozhodne o jejich osudu.

"Ještě není nic ztracené, kluci mohou postoupit přímo do osmifinále. Všechno už bude dohrané, a tak oni budou přesně vědět, kolik bodů potřebují uhrát," říká Josef Beneš. "Porážka ještě nemusí nutně znamenat, že půjdou do baráže."

Češi mají na turnaji problémy s kondicí. Petr Beneš byl zraněný, teď marodí, a tak nemají moc natrénováno. Dva zápasy během jedné noci pro ně mohou být příliš velkým soustem. "Nevěřím, že by zápas s Američany vypustili. V utkání, které bude doma v televizi, by si něco takového nedovolili," odmítá myšlenky na nějaké taktizování Josef Beneš.

Hned po utkání Čechů s Američany rozehrají baráž volejbalistky. Hrát se budou obě utkání současně, kromě centrkurtu i na dosud nevyužívaném hřišti číslo jedna. Stejný scénář pak bude mít půlnoční předkolo v mužském turnaji.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze