Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Neférové, zlobila se Sluková. Chtěla video, ale rozhodčí byl proti

Česká plážová volejbalistka Markéta Sluková při olympijském utkání s Brazilkami. (6. srpna 2016) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

7 2016
Rio de Janeiro (Od našeho zpravodaje) - Stály proti druhému nasazenému páru. Mistryním světa. A proti publiku, které slavilo každou jejich chybu a bouřlivě oslavovalo úspěchy domácích. Nadějně zápas rozehrály, přesto ale nakonec plážové volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová v prvním zápase olympijského turnaje v Riu prohrály 1:2 na sety. A ještě po zápase je mrzel sporný moment v jeho koncovce...

Hrála se rozhodující třetí sada. Češky vedly 5:4 a v beachvolejbalové aréně na Copacabaně byly blízko skvělému výsledku - výhře nad domácími hvězdami Barbarou a Agathou. Jenže následný sporný moment je srazil dolů.

Sluková zablokovala útok Brazilek. Doufala, že zvýšila vedení na 6:4. Ale vzápětí rozčileně rozhazovala rukama. Rozhodčí jí pískl dotek sítě. „Já jsem si ale nemyslela, že jsem byla v síti,“ protestovala.

Toužila využít novinku, která je na olympijském turnaji k dispozici - přezkoumání rozhodnutí přes video. Jenže signál Češek přišel podle rozhodčích až pozdě. „Musíme to udělat do pěti vteřin po konci výměny. A my jsme to udělaly asi 6,5 vteřiny poté. Rozhodčí už to nechtěl uznat,“ popsala Sluková.

Brazilky set otočily a pak už vedení nepustily.

Byl to rozhodující moment?
Sluková: Byl to hodně důležitý bod ve třetím setu. Mohly jsme odskočit. Ten bod jsme potřebovaly.

Přišlo vám to rozhodnutí sudího férové?
S: Nepřišlo, proto jsme se vztekaly. Zablokovala jsem Brazilku, rozhodčí pískl, že jsem byla v síti. A nechtěl to vzít zpátky.

Co ještě rozhodovalo zápas?
Hermannová: Ve třetím setu jsme nezatlačily servisem tak jako třeba v prvním. A když už jsme zatlačily a ubránily si nějaký balon, tak se nám nepovedlo si ho nahrát tak, jak bychom potřebovaly, abychom balon mohly složit. Nebo jsme měly malinko méně štěstí, kdy jsme zablokovaly a pan rozhodčí se rozhodl to nepísknout pro nás. Rozhodly malé momenty, kdy jsme nevyužily šance. A naopak Brazilky s třetím hráčem na hřišti, tím velkým obecenstvem, je použily proti nám.

Fotogalerie

Jak se vám tady hrálo?
H: Byla to velká zkušenost. Asi jsem nezažila větší publikum, větší stadion. Musela jsem se hodně soustředit, abych nevnímala bučící a proti nám povzbuzující diváky. Ale myslím si, že jsme se s tím dobře popraly a můžeme z toho akorát těžit. Přežily jsme to a ještě jsme hrály, jak jsme hrály.

Může vám to pomoct do dalšího zápasu?
H: Může to pomoct dost, protože myslím, že takové povzbuzování diváků, kteří budou fandit proti nám, snad už nebudeme mít. Tak doufáme, že je stlačíme na svou stranu, abychom toho mohly využít. Doufám, že jsme prošly křestem ohněm, protože to bylo fakt docela náročné.

Zápas navštívil i prezident Miloš Zeman. Zaznamenaly jste ho v publiku?
H: Věděly jsme to. Ale neviděly jsme ho osobně, nestihla jsem se koukat na všechny strany. Ale víme, že tu byl a děkujeme za podporu.

Barboro, jak to vypadá s vaším nedávno zraněným kolenem?
H: Dobrý, drží.

Příště vás čekají Španělky Liliana a Elsa. Co od nich čekáte?
S: My s nimi hrály v tomhle složení jen jednou, vyhrály jsme, ale už je to minimálně půl roku zpátky. Pro ně to byl začátek sezony po přípravě. Jsou to takové bojovnice, hrozně zkušený tým, jeden ze dvou, co hraje ve stejném složení jako v Londýně. Pak to tak mají ještě Rusky, jinak tu jsou všechny týmy nové. Jsou hodně zkušené a sehrané, mají obrovské množství nahraných zápasů. Bude to určitě boj.Další z rubriky

Kvůli dopingu v Soči nesmějí závodit i čtyři ruští skeletonisté

KUK. Alexandr Treťjakov si jede pro zlato ve skeletonu.

Mezinárodní federace bobového sportu a skeletonu pozastavila činnost čtyřem ruským skeletonistům....

Odstoupil francouzský šéf vyšetřovací komise MOV, která řeší ruský doping

Guy Canivet

Francouz Guy Canivet, šéf vyšetřovací komise Mezinárodního olympijského výboru (MOV) zabývající se...

MOV zahájil disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci

Ilustrační snímek

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zahájil disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci, kteří jsou...Najdete na iDNES.cz