Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pljuščenko upadl, zatím vede Jagudin

13 2002
Salt Lake City - Pád při čtverném toeloopu odsunul ruského krasobruslaře Jevgenije Pljuščenka mimo medailové pozice olympijského závodu. Mistr světa a největší favorit v Salt Lake Ice Centru nezvládl hned svůj první skok v krátkém programu a je v polovině soutěže až na čtvrtém místě. Nejlepší známky za své vystoupení dostal dnes další Rus evropský šampión Alexej Jagudin. Za ním se na pomyslných stupních vítězů před volnými jízdami, které jsou na programu v noci na pátek, drží po Pljuščenkově nezdaru Japonec Takeši Honda a k radosti domácího publika Timothy Goebel.

Tento Američan jako první závodník skončil na olympiádě kombinaci čtverného salchowa a trojného toeloopa.  "Je to teprve začátek, ale jsem se svým výkonem hodně spokojen," konstatoval lídr soutěže Jagudin. V Salt Lake City je na nejlepší cestě, aby si spravil náladu po Naganu. Před čtyřmi lety jej totiž chřipka odsoudila až na páté místo. To, co se stalo Pljuščenkovi, jej prý nezajímá. "O jeho osud se nestarám," prohlásil Jagudin.

Pljuščenko se sice po své jízdě snažil vyloudit na tváři pro vlastní fanoušky úsměv, ale z haly utekl zklamaně bez jediného slova. Jeho kouč Alexej Mišin jich ze sebe přece jen pár vysoukal. "Olympiáda skončila. Zřejmě tlak," vytušil důvod Pljuščenkova zaváhání.

Muži - po krátkém programu
1. Jagudin (Rus.) 0,5, 2. Honda (Jap.) 1,0, 3. Goebel (USA) 1,5, 4. Pljuščenko 2,0, 5. Abt (oba Rus.) 2,5, 6. Čcheng-ťiang Li (Čína) 3,0, 7. Stojko (Kan.) 3,5, 8. Weiss 4,0, 9. Eldredge (oba USA) 4,5, 10. Liu (Austr.) 5,0.

Pád při čtverném toeloopu odsunul ruského krasobruslaře Jevgenije Pljuščenka zatím mimo medailové pozice olympijského závodu.

Autor:


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...Najdete na iDNES.cz