Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Po sezoně končím, hlásí snowboardistka

Petra Elsterová | foto: Michal RůžičkaMF DNES

23 2006
Bardonecchia - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - "Byl to můj poslední paralelní obří slalom v kariéře," prohlásila po olympijském závodě česká snowboradistka Petra Elsterová. Po sezoně "pověsí prkno na hřebík" a začne se věnovat jiným činnostem. "Obchod, děti, rodina. A pohoda, doufám," vypočítávala.

"Zatím si nedovedu tak úplně předtavit, jak to bude vypadat. Budu mít asi dost volného  času a doufám, že budu vědět co s ním," přiznala s úměvem.

Ve svých dvaatřiceti letech se dočkala olympijské premiéry, která skončila jinak, než  si představovala. Zaváhání v kvalifikační jízdě jí možná stálo postup do osmifinále.

"Nejsem smutná z toho že končím, ale spíš z toho jak to dnes dopadlo. Člověk neměl velké ambice, ale přeci jen myslel na to, že by to mohlo vyjít líp," svěřovala se  milovnice horských kol.

Nervozita prý její olympijské vystoupení neovlivnila. "Nervozní jsem byla hlavně  včera, dnes už ne. Tím to nebylo, stala se prostě chyba," lamentovala. "Je to  zklamání, ale takový je sport. Někdy krutej, někdy krásnej. Zrovna teď krutej. Musím  to hodit za hlavu, život jde dál." 

To, že po sezoně skončí si vyjasnila v předstihu, olympijský nezdar to nijak  neovlivnil. "Rozhodla jsem se už někdy v lednu," povídala vyrovnaně. "Je čas aby se  začaly prosazovat mladší holky."

Sport pro ní už dávno není alfou a omegou života, věnuje se obchodu se snowboardovými  potřebami. "Mám dost práce, takže myšlenky na olympiádu brzo pominou. Jen  bezprostředně po návratu domů to nebude lehké, každý se o tom bude chtít bavit. Ale  čas a práce to zahojí."

Na prkně křtěném zpěvačkou nakonec nejela

Před odjezdem na hry jí pokřila zbrusu nové prkno zpěvačka Lucie Vondráčková. Že by jí  nepřinesla štestí? "Ne, to ne. Já na něm nakonec nejela, jezdilo se mi na něm trošku  hůř než na tom, po kterém jsem nakonec sáhla. Ale ten dnešek, to nebylo prknem,"  přiznala sebekriticky.

Olympijskou atmosféru hodnotí bez velkého nadšení, ale nepouští se ani do kritiky. "Já  nemám možnost srovnání, jsou to moje první hry. Ale podle toho co říkají ostatní  sportovci, je to tu proti předchozím hrám poněkud chudší. Hlavně je nepříjemné, že  jsou sportovci rozstrkaní ve třech olympijských vesnicích, v Bardonecchii se potkáváme  jen s biatlonistama."

A pokud jde o samotný závod? "Ten je stejný jako kterýkoliv Světový pohár, ale všechno  okolo je jiné. Zázemím, bezpečnostními opatřeními."

Dnes jela poslední obří slalom, sezonu ale ještě neuzavřela. "Ještě mě čekají dva  slalomy v Rusku a na mistrovství republiky. Na závody do Japonska a Ameriky už ale  nepojedu. Chybí mi síla a motivace," uzavřela snowboardistka, jejíž nejlepším výsledem  kariéry je loňské čtvrté místo v paralelním slalomu Světového poháru v německém Winterbergu.Najdete na iDNES.czmobilní verze