Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Po výhře spěchal Vaněk na box

20 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Možná nejdelší game v kariéře odehrál dnes na olympijském turnaji v Sydney český tenista Jiří Novák. V zápase 1. kola se s Wayronem Blackem ze Zimbabwe za stavu 1:1 na sety a 4:1 tahal při soupeřově servisu o klíčovou sadu více než dvacet minut! Psychicky i fyzicky náročný maratón však nakonec úspěšně zvládl a následný vlastní servis pak čistou hrou dovedl po dvou hodinách až k prvnímu proměněnému mečbolu. Po zaváhání Jiřího Nováka a Ctislava Doseděla je tak nejmladší hráč české olympijské tenisové sestavy jediným postupujícím v pavouku mužské dvouhry.

"Takhle dlouhý game jsem určitě ještě nehrál. Byl to klíčový okamžik utkání, kdyby dopadl lépe pro Blacka, mohlo se to ještě zdramatizovat. Doslova jsem se modlil, aby mi vlastními chybami nějak pomohl a vyšlo to. I když jsem si věřil, že vyhraju i tak." tvrdil po výhře 5:7, 6:1, 6:1 spokojený Vaněk.

Přitom začátek utkání českému hráči příliš nevyšel, stav 0:2 sice ještě dokázal otočit, ale v dramatické koncovce nakonec úvodní set ztratil.

"Bylo to o fous, rozhodující okamžik přišel za stavu 4:4 a 30:30 při jeho podání. Měl jsem dobře nalitou smeč, tu jsem ale pokazil a Black šel do vedení. Naštěstí ze mně ale spadla nervozita, dostal jsem se do tempa a rychle mu to vrátil."

V dalším kole jej pravděpodobně čeká Australan Hewitt."Nikdy jsem s ním nehrál, ale pokud postoupí přes Bělorusa Mirného, čeká mě určitě nevšední zápas. Hewitt je australský miláček, zřejmě bych hrál proti bouřícímu publiku na centrálním dvorci, což by byl zážitek!" těší se Jiří Vaněk, který je už i tak olympijskou atmosférou nadšen.

"Je to úplně něco jiného než na světových turnajích. Celý rok jsem sám, hraji jenom za sebe, ale tady v Sydney bojuji navíc za Českou republiku. S ostatními sportovci si navzájem fandíme a takovouhle kolektivní soudržnost mám strašně rád." pochvaloval si původně jen náhradník olympijského turnaje, který má v olympijské vesnici zajímavé sousedy.

"Bydlím na pokoji se Slávou Dosedělem, vedle nás pak žijí boxeři, vzpěrač a stolní tenisté, takže je pořád veselo. Proto spěchám, slíbil jsem boxerům, že je půjdu večer povzbudit. Vždyť Konečný začíná svůj olympijský program!" loučil se Jiří Vaněk.

 

Autor:


Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...Najdete na iDNES.cz