Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Pochroumaní snowboardisté budou do her fit. Bakeše tipují na zlato

David Bakeš je podle svého kolegy Michala Novotného horkým adeptem na nejcennější olympijskou medaili | foto: Svaz lyžařů ČR

2 2010
Kvůli zdravotním problémům museli vynechat extrémní X-Games v Aspenu. Přesto prý není důvod k panice. Čeští snowboardisté doléčují poslední šrámy, za pár dní by se však na olympijských hrách ve Vancouveru měli představit už v plné síle.

Do Ameriky neodjeli ani Šárka Pančochová (U-rampa), ani David Bakeš (snowboardcross). Zatímco Pančochová si při tréninku vykloubila loket, čtyřiadvacetiletého Bakeše trápí koleno, kvůli němuž v pondělí podstoupil vyšetření.

"Byla zjištěna jen malá krevní sraženina, bez otoku," uvedl Bakešův kouč Aleš Jelínek v tiskové zprávě. "Aby David zabránil zánětu, musí dodržovat pár dnů klidový režim."

Stejně tak není vážné ani zranění Pančochové. "Na olympiádu pojede," ubezpečil Martin Černík, trenér devatenáctileté české naděje, která nedávno vyhrála závod Světového poháru.

Šárka Pančochová

Olympijské tratě už oba snowboardisté měli možnost poznat z loňských závodů Světového poháru. K jejímu hodnocení jsou však zdrženliví.

"Rampa byla dost špatná. Bylo dost teplo a rampa byla otevřená. Hodně lidí se zranilo. Ale letos ji určitě vychytají. Navíc před olympijským závodem bude pět dní možnost trénovat, takže bude dost času si zvyknout," říká Černík.

Pro snowboardcrossaře prý pořadatelé připravili náročnou a plynulou trať, která bude pro diváky atraktivní. "Je krásná a v krásném prostředí. Doufám, že ukážeme divákům pěknou podívanou," dodává nejlepší český snowboardcrossař Michal Novotný.

Podle něj bude hlavním adeptem na zlatou medaili vítěz letošních čtyř závodů SP Francouz Pierre Vaultiere. "Horkým aspirantem na zlato se může jevit Pierre, ale já vidím favorita v Davidovi Bakešovi," prozradil svůj tip Novotný.

starty snowboardistů na OH 2010

15. února - snowboardcross muži - David Bakeš, Michal Novotný
16. února - snowboardcross ženy
17. února - U-rampa muži
18. února - U-rampa zeny - Šárka Pančochová
26. února - paralelní obří slalom - Petr Šindelář
27. února - paralelní obří slalom - Zuzana Doležalová-Vojtěchová

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze