Podaly jsme kvalitní týmový výkon, těšilo basketbalistku Kulichovou

Hana Machová (v bílém), Nagnouma Coulibalyová. - Hana Machová zakončuje i přes malijskou pivotku Nagnoumu Coulibalyovou. | foto: ČTK

11 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Spokojené a s pocitem dobře odvedené práce odcházely české basketbalistky z palubovky po druhém utkání olympijského turnaje. Po vysoké výhře nad Mali 81:47 zažily v Pekingu poprvé radost z vítězství.

Při hodnocení zápasu české hráčky projevovaly radost nad výhrou i svým výkonem. "Pro nás to je vynikající výsledek," radovala se Petra Kulichová.

"Předvedly jsme týmový basketbal. V obraně jsme si pomáhaly, v útoku se nám dařila střelba za tři i zpod koše. Byla to hra, kterou jsme si přály hrát."

Hráčky nechtěly zápas s relativně snadným soupeřem podcenit. "Ony uhrály v přípravných zápasech několik dobrý výsledků a měly jsme k nim respekt. I proto jsme rády za dnešní výhry," přiznala Hana Machová.

Přes vysoké konečné skóre ale zápas tak jednostranný nebyl. "Podle výsledku to možná vypadá, že to bylo jednodušší. Ale v obraně nám dalo hodně práce je uhlídat. Naštěstí jsme si ze začátku vypracovaly náskok a to nám hodně pomohlo," uznala Kulichová.

Ve druhé čtvrtině hráčky Mali využily menší pozornosti českého týmu a zápas před druhou polovinou trochu zdramatizovaly. Kulichová jistou nekoncentrovanost připustila. "Ale to se stává v každém zápase, že má tým nějaký výpadek. Ve druhém poločase jsme to napravily a pokračovaly jsme ve výkonu z úvodu utkání."

"Za vysokého vedení se prostřídá sestava a také nasazení a koncentrace jdou poněkud dolů," přidal svůj pohled asistent kouče Bobrovského Miroslav Volejník. "O poločase jsme si řekli, že se musíme vrátit k naší hře z úvodu zápasu. To se povedlo a do konce zápasu jsme už měli hru pod kontrolou."

Hana Machová připustila, že si za hru ve druhé čtvrtině hráčky vyslechly od trenérů důrazné projevy nespokojenosti. "Trenér byl naštvanej, to jo. Ale nebylo to nic zvláštního a myslím, že je lepší tyto věci nechat v kabině."

Kromě vypořádání se s vlastními problémy musely české hráčky bojovat i s nebývalou tvrdostí soupeřek. Řada z nich okusila loket v obličeji či žaludku častěji, než bývá obvyklé. Postižená byla právě i Petra Kulichová.

"Byl to tvrdý zápas," potvrdila. "Ale to jsou prostě černošky. Ony hrají o dost tvrději než bělošky. Myslím, že jsme se s tím vyrovnaly dobře a i my jsme je také trošku obouchaly."

Autor:


Nejčtenější

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Další z rubriky

Peking? Pro Michalíka olympiáda na efekt

Michal Michalík

Je dva dny doma, pocity ale ještě vstřebává. Nejsou ani dobré, ani špatné. Jsou smíšené. Když se...

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.Najdete na iDNES.cz