Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podezřelé z dopingu hrozí dvouletý trest

21 2002
Salt Lake City - Po třech dnech se v olympijské vesnici v Salt Lake City znovu objevila běloruská rychlobruslařka Julia Pavlovičová, která je podezřelá z dopinku. Třiadvacetiletou závodnici si na pátek předvolal výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru, aby rozhodl o jejím osudu. Za nedostavení se k druhému odběru jí hrozí vyloučení z her i dvouletý zákaz činnosti.

Pavlovičová byla po závodu na 500 metrů na krátké dráze vylosována k dopinkové zkoušce. Analýza moči odhalila 380x vyšší množství nandrolonu, než je povolená hranice, ale vzhledem k tomu, že přepravka se vzorky nedorazila do laboratoře řádně zapečetěna, hrozilo zpochybnění výsledku testu.

Proto byla sportovkyně vyzvána k druhému odběru, k němuž ale nepřišla. Šéf lékařské komise MOV Patrick Schamasch uvedl, že novou zkoušku už Pavlovičová absolvovat nemusí. "Už by nám v ničem nepomohla. Po dvou dnech se totiž množství dopinkových substancí v těle drasticky změní," vysvětlil Schamasch.

Pro dopinkovou laboratoř je proto případ uzavřen, teď je na řadě exekutiva MOV. V pátek Pavlovičovou vyslechne a rozhodne, co dál. V short tracku na 500 metrů tato závodnice skončila až na 23. místě. Po prvním testu však z vesnice zmizela, za což měl nést zodpovědnost šéf běloruské výpravy Jaroslav Baričko, a proto byl z her v Salt Lake City vyloučen.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze