Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podezřelé z dopingu hrozí dvouletý trest

21 2002
Salt Lake City - Po třech dnech se v olympijské vesnici v Salt Lake City znovu objevila běloruská rychlobruslařka Julia Pavlovičová, která je podezřelá z dopinku. Třiadvacetiletou závodnici si na pátek předvolal výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru, aby rozhodl o jejím osudu. Za nedostavení se k druhému odběru jí hrozí vyloučení z her i dvouletý zákaz činnosti.

Pavlovičová byla po závodu na 500 metrů na krátké dráze vylosována k dopinkové zkoušce. Analýza moči odhalila 380x vyšší množství nandrolonu, než je povolená hranice, ale vzhledem k tomu, že přepravka se vzorky nedorazila do laboratoře řádně zapečetěna, hrozilo zpochybnění výsledku testu.

Proto byla sportovkyně vyzvána k druhému odběru, k němuž ale nepřišla. Šéf lékařské komise MOV Patrick Schamasch uvedl, že novou zkoušku už Pavlovičová absolvovat nemusí. "Už by nám v ničem nepomohla. Po dvou dnech se totiž množství dopinkových substancí v těle drasticky změní," vysvětlil Schamasch.

Pro dopinkovou laboratoř je proto případ uzavřen, teď je na řadě exekutiva MOV. V pátek Pavlovičovou vyslechne a rozhodne, co dál. V short tracku na 500 metrů tato závodnice skončila až na 23. místě. Po prvním testu však z vesnice zmizela, za což měl nést zodpovědnost šéf běloruské výpravy Jaroslav Baričko, a proto byl z her v Salt Lake City vyloučen.

Autor:


Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...Najdete na iDNES.cz