Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Podívejte se, jak budou vypadat dresy hokejistů na olympiádě

Dres hokejové reprezentace pro olympiádu 2010

1 2010
Lepší střih a materiál. Hokejová reprezentace bude hrát na olympiádě ve Vancouveru v dresech, v kterých běžně nastupují všechny týmy zámořské NHL. Pojďte si je prohlédnout spolu s úbory ostatních reprezentací.

Dres, ve kterém budou na olympiádě nastupovat Jágr, Eliáš, Havlát a spol., je konstrukčně úplně nový.

"Má revoluční materiál. Líp absorbuje pot, je přiléhavější a není ušitý na stojícího panáka, ale pro hokejistu v předklonu, aby se mu líp bruslilo," vyjmenovává sekretář hokejového svazu Martin Urban.

"Také má o zhruba o deset až patnáct procent lepší aerodynamické vlastnosti."

Prohlédněte si, v jakých dresech budou nastupovat Američané a Kanaďané

Dresy USA a Kanady - ZOH 2010

Vedení reprezentace se této novince zprvu bránilo, protože dresy jsou menší, ale nakonec ustoupilo. I proto, že ve stejném typu hrají všechny týmy v NHL. "Firma Nike přijde s návrhem a my se k němu vyjadřujeme po grafické stránce," přibližuje Urban.

Národní tým má k dispozici dvě varianty dresů - červenou a bílou. Graficky je jednoduchý, kromě státního znaku a čísla na něm nic není. "V původní verzi byl znak na hrudi příliš malý, tak jsme ho zvětšili o 25 procent, aby byl honosný. Sahali jsme i do fontu čísel, které jsme okopírovali podle Colorada."

Dres Slovenska pro olympiádu 2010

Dres Slovenska

Dres Švédska pro olympiádu 2010

Dres Švédska

Po schválení nastupuje reprezentace v novém dresu dvě sezony, a to ve všech věkových kategoriích. V těchto už hrála na mistrovství světa ve Švýcarsku a oblékne je i letos na šampionátu v Německu.

Sadu pro olympiádu včetně čísel a jmenovek dodá firma přímo do Vancouveru, stejně jako pro ostatní týmy. "V dalších sezonách pak budeme hrát v nové verzi, kterou firma představí na kongresu IIHF všem účastníkům mistrovství světa."

Dres Finska pro olympiádu 2010

Dres Finska

Dres Ruska pro olympiádu 2010

Dres Ruska

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze