Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Podpořte Jandu, vyzývá oštěpař

13 2006
Praha - Do mobilního telefonu vyťukal textovou zprávu. Adresát: český skokan na lyžích Jakub Janda, Turín. "Byl bych rád, kdyby i fanoušci Jakuba podpořili, jak to jen bude možné," říká trojnásobný vítěz v hodu oštěpem Jan Železný o lídrovi Světového poháru. Doplněno o kontakty na český tým v Sestriére.

V neděli večer sledoval český oštěpař závod skokanů na středním můstku.

Jakub Janda coby lídr Světového poháru v něm skončil třináctý. Zlomený z výkonu i z aféry, která se v předešlých dnech udála kolem (ne)odjezdu reprezentačního kouče Vasji Bajce do dějiště her.

"To selhání trenéra nechápu. Ať se dělo cokoliv, mělo se to řešit až po olympiádě," je přesvědčený Železný.

Na rozdíl od fanoušků nebyl překvapen mimořádně strohými odpověďmi českého skokana v televizním rozhovoru po závodě. "Z očí mu bylo vidět zklamání. Já znám  ty situace, kdy se vám v hlavě mísí myšlenky," říká český oštěpař. "Chtěl bych ho u lidí omluvit."

Vzkazy českým sportovcům do olympijské vesnice v Sestriére můžete posílat mailem na adresu: czechteam@olympic.cz nebo faxem na číslo: +390 1111 92 087.

S Jandou se neznají, teprve krátce před odletem na soustředění do Jihoafrické republiky sehnal oštěpař telefonní číslo na vítěze Turné čtyř můstků a prostřednictvím textové zprávy se jej snažil povzbudit.

V kariéře mu podpora fanoušků vždycky hodně pomáhala. "Třeba když jsem před olympiádou někde zastavil auto a někdo přišel, že mi přeje štěstí, znamenalo to moc," tvrdí Jan Železný.

Autoři:


Grafton Recruitment Praha
Nákupčí s němčinou

Grafton Recruitment Praha
Liberecký kraj
nabízený plat: 28 000 - 38 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze