Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pohledné sestry chtějí na olympiádu

12 2004
Čelákovice - Žádné velké emoce. Jen plácnutí do dlaní, rychlé objetí a letmý polibek od přítelů. Tak slavily sestry Tychnovy vítězství v prvním podniku Českého poháru plážových volejbalistek. Na čelákovickém písku zdolaly ve finále pár Felbábová - Novotná 2:0 na sety. "Ani nevím, kolikrát už jsme pohárový turnaj vyhrály," pátrala marně v paměti Kateřina Tychnová.

Jejím poznávacím znamením jsou blond vlasy, sestra Markéta má tmavší účes. Jinak jsou si hodně podobné, včetně chování na kurtu.

Víkendové finále prožívaly naprosto v klidu. Ani když ve druhé sadě vysoko prohrávaly, nebylo na nich patrné žádné rozčílení. A naopak. I když se něco parádně vydařilo, nedostaly se do varu.

Možná to bylo chladným počasím, které v Čelákovicích panovalo. Studený vítr vanoucí od sousedícího Labe odlákal řadu potencionálních fanoušků. Jaký to kontrast oproti minulému ročníku, kdy ve velkém vedru vládla turnaji bouřlivá atmosféra. "My máme také raději teplo. Úplně nejlepší jsou proto akce v Turecku," prozradila Markéta. "Loni tu ale pálilo slunce a my skončily až třetí," připomněla Kateřina.

Čelákovické kurty velmi dobře znají, stejně jako jejich finálové soupeřky. Společně tam totiž často trénují. Ve finále se proto těžko mohly něčím překvapit. Oba sety rozhodla až dramatická koncovka. "Loni jsme s nimi měly vzájemnou bilanci snad 5:1 pro nás," pochlubila se Kateřina Tychnová.

Letošním vrcholem beachvolejbalistů jsou bezesporu olympijské hry v Aténách. I úřadující evropské šampionky v kategorii do 23 let o startu v Řecku sní. Asi však zůstane jen u toho.

"Nemáme dost finančních prostředků, abychom objely všechny turnaje Světové série. A jedině přes body tam získané cesta na hry vede," vysvětlují pohledné slečny.

Na olympiádě tak budou Česko reprezentovat asi jen domácí jedničky Eva Celbová se Soňou Dosoudilovou. Ty loňské druhé místo do Čelákovic obhajovat nepřijely. "Na úvod sezony to s nimi mohla být zajímavá konfrontace," řekla Markéta Tychnová. "Eva má ale chřipku."

Celbová dala léčbě přednost z jasného důvodu. Musí být fit na blížící se evropský šampionát v Itálii.

Na jih Evropy míří i další kroky sester Tychnových. "My ale musíme před hlavním turnajem absolvovat kvalifikaci," uvedla třiadvacetiletá Kateřina. O dva roky mladší Markéta zase prozradila plány dvojice pro další průběh sezony. "Chceme odehrát co nejvíc turnajů Světové série. I tam se však nejprve musíme dostat z kvalifikací."

A jaký je jejich sportovní vrchol do budoucna? "Olympiáda za čtyři roky. Tam nechceme chybět," shodují se obě.

Beachvolejbalistky Lenka Felbábová (vlevo) a Kateřina Tychnová si mění strany.

Sestry Tychnovy (vpravo Kateřina, vlevo Markéta) slavily vítězství v prvním podniku Českého poháru plážových volejbalistek.

Markéta Tychnová vybírá úder soupeřky. U sítě přihlíží její sestra Kateřina.

Plážová volejbalistka Kateřina Tychnová při turnaji Českého poháru.

Lenka Felbábová skáče po míči při zápasu se sestrami Tychnovými na turnaji v Čelákovicích.Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...Najdete na iDNES.cz