Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Pohroma pro Slováky: proti Česku bez Gáboríka a Šatana. Nejistý je i Hossa

Slovenská hokejová hvězda Marián Gáborík plachtí vzduchem. | foto: AP

16 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Slovenská hokejová reprezentace se na úvod olympiády bude muset obejít až bez tří velkých hvězd. Je téměř vyloučené, že by se v prvním zápase objevili na ledě útočníci Marián Gáborík a Miroslav Šatan, nejasný je i start Mariána Hossy.

"Už začínáme uvažovat i o tom, že za ně povoláme náhradníky," přiznal dokonce kouč Ján Filc.

Co se vlastně jeho svěřencům stalo? Gáboríka zranil na tréninku New York Rangers vlastní brankář Henrik Lundqvist, který mu při zákroku bruslí ošklivě pořezal nohu. "Jedná se o hlubokou ránu, v podstatě to jde až do svalu," přiblížil lékař slovenského týmu Dalimír Jančovič.

Gáborík zatím ani netrénuje. Rána nad kolenem, kterou "zdobí" 21 stehů, je dost bolestivá, navíc je zatím příliš čerstvá a potřebuje se hojit. "Děláme, co se dá, ale léčba se nedá moc urychlit. Hlavní je teď klid, chce to čas."

zranění

Gáborík má pořezanou nohu nad kolenem, ještě ani netrénuje. Šatan má řeznou ránu na dlani, už bruslil, ale nemůže držet hokejku. Hossa je po otřesu mozku, jeho start vypadá nadějně. Musí ale projít testy u neurologa

Podobná smůla potkala také Šatana, jenž má řeznou ránu na dlani. Tedy také na hodně ošemetném místě. Už sice vyjel na led, ale nemohl se věnovat herním cvičením a v podstatě jen bruslil. "Udělám všechno pro to, abych nastoupil," prohlásil útočník. Ovšem realita je zřejmě někde jinde. "Existuje jen hodně malá šance, že by nastoupil," tvrdí totiž Jančovič.

Nadějně naopak vypadá stav Hossy, který před pár dny dostal v NHL ránu do brady a utrpěl lehký otřes mozku. Vyhlášený střelec jako jediný z trojice marodů naplno trénoval, ačkoli s tím původně vůbec nepočítal.

"Chtěl jsem si jen zabruslit, abych zjistil, jestli se mi nemotá hlava. Ale když jsem se cítil dobře, tak jsem vydržel až do konce tréninku," řekl. "Marián ještě absolvuje speciální testy u neurologa. Pokud dopadnou dobře, mohl by proti Česku nastoupit," věří lékař.

I tak má však trenér Filc starostí nad hlavu. "Zatím nám nezbývá, než čekat, jak se bude situace vyvíjet. Pro jistotu jsme si už ale připravili alternativu s povoláním náhradníků, kteří by se ve Vancouveru mohli objevit do pěti hodin."

Jelikož však jde o Gáboríka se Šatanem, nechce se slovenský kouč unáhlit. "Když máte indisponovanou hned trojici takových hráčů, člověku to moc klidu nepřidá. Pořád musíme přemýšlet a spekulovat, přesto věřím, že to dobře dopadne," řekl Filc.

Co píší Slováci - čtěte ZDE

Zprávy

ve vašem mobilu

Čerstvé informace z her ve Vancouveru najdete ve svém mobilu. SMS a MMS si objednejte ZDE. Na m.idnes.cz/vancouver poběží zpravodajství pro mobilní prohlížeče. Ráno si můžete zkontrolovat noční výsledky, cestou do práce vám neuteče ani minuta z on-line reportáží. Více ZDE.Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze