Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Policie dál hledá v pokojích, olympionici odjíždějí

Dům rakouských olympioniků. | foto: Reuters

21 2006
Pragelato - Kontroly rakouských reprezentantů na olympijských hrách pokračují. Italská policie provedla v penziónech další razii. Úřady zatím neuvedly, zda karabiniéři našli další podezřelé předměty. Z Itálie ovšem předčasně odcestovali trenér Emil Hoch a jeho svěřenec běžec na lyžích Roland Diethart.

"Byl jsem v pizzerii a když jsem se vrátil do pokoje, vypadalo to tam jako po výbuchu bomby. Skříňky byly převrácené, tašky vyprázdněné, věci zničené," řekl rakouským novinářům Jung, osobní trenér běžce na lyžích Martina Stockingera. Akce trvala zřejmě zhruba dvě hodiny.

Poté, co byli při první sobotní razii hlavním terčem biatlonisté, zaměřili se podle všeho policisté na běžce na lyžích.

List La Republicca v dnešním vydání uvádí, že v hledáčku úřadů je především trio Martin Tauber, Jürgen Pinter a Johannes Eder, u nichž prý byl nalezen přístroj zvaný Bio-Test.

Tentýž aparát měl v autě biatlonový trenér Walter Mayer, jenž v neděli po první razii odjel do Rakouska, kde se při automobilové honičce střetnul s policií.

Z dějiště her odcestovali také jeho svěřenci Wolfgang Rottmann a Wolfgang Perner, dnes se ukázalo, že týden před skončením olympiády odjeli i trenér Hoch a běžec Diethart, který navíc působí jako kouč specialistů na sprint. Potvrdil to Rakouský lyžařský svaz.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze