Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policie v Aténách zadržela pět novinářů

13 2004
Atény - Pět novinářů a televizních techniků neoprávněně vstoupilo na olympijská sportoviště v Aténách. Řecká policie je proto předběžně zadržela. K volnému pohybu neměli povolení, v dějišti letošních olympijských her chtěli vyzkoušet tamní bezpečnostní opatření a pořídit si snímky. Policisté je už propustili.

Organizační výbor ve čtvrtek oznámil, že ve středu večer policisté zadrželi jednoho novináře a fotografa z Británie, kteří se neoprávněně pohybovali po Olympijském stadionu.

Již v úterý podobně dopadl tříčlenný televizní štáb z Německa, který si chtěl natočit záběry ze slalomového kanálu. "Z bezpečnostních důvodů nemůžeme dovolit, aby se novináři na vlastní pěst po olympijských sportovištích a dalších objektech pohybovali. To platilo a platí pro všechny Hry," řekl mluvčí organizačního výboru v Aténách Serafim Kotrotos.

Podle řeckých pořadatelů chtěli Britové zjistit, zda jsou bezpečnostní opatření dostatečná. "Ale i kdyby se kamkoli dostali, tak by to ještě nic neznamenalo," tvrdil organizační výbor v prohlášení.

Na většině olympijských míst v těchto dnech stavbaři ještě horečně pracují a sportoviště za sebou nemají ani závěrečné bezpečnostní prověrky.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze