Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pollert v nemocnici dělá důležitější práci

12 2000
P r a h a - Svérazný náhled na život, který proslavil kanoistu Lukáše Pollerta stejně jako jeho olympijské medaile, lákal čtenáře iDNES k rozhovoru s reprezentantem, který zbořil předsudky prodejem medailí z Atlanty a Barcelony. U internetu strávil v redakci hodinu a půl. "Bylo to zajímavé, i když proti televizi a rozhlasu trochu studené," vysvětlil. Otázky na právě probíhající Euro fotbalistů příliš neregaoval. "Nesleduji to a hlavně nechápu, co to dokáže udělat s lidmi," vysvětluje. "Třeba hokejový gólman Hašek, je skvělý, lidí šílí, ale co dělá, chytá puky... No a já, jezdím na vodě mezi brankama a to mě živí, zatímco jako doktor v nemocnici dělám daleko důležitější práci." Odpovědi Lukáše Pollerta najdete ZDE.

Třicetiletý reprezentant, který má olympijské zlato z roku 1992 a stříbro z olympijských her o dva roky později, nyní nespěl v kvalifikačních závodech a má už jen mizivou naději, že se v září objeví na olympiádě v Sydney. Tam by se mohl dostat po rozšíření počtu startovních míst mezinárodní federací, ale tam mají víc šancí rychlostní kaniosté.

V rozhovoru pro MF DNES nedávno kanoista prohlásil: "Šanci jet do Sydney stále mám, třeba jako divák." A pak dodal: "Myslím si, že novináři z olympiády dělají něco víc, než čím ten podnik ve skutečnosti je."

Pollert je svobodný a kromě olympijských úspěchů byl v roce 1997 druhý na světovém šampionátu a rok poté třetí na mistrovství Evropy.

Lukáš Pollert v redakci iDNES při on-line rozhovoru

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze