Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Popov se připravuje bez trenéra

29 2000
S y d n e y - Ruský plavec Alexander Popov trénuje před zahájením olympijských her v Sydney bez svého kouče Genadije Tureckého, který pomáhá s přípravou australskému týmu. Olympijský vítěz z Barcelony a z Atlanty na 50 a 100 metrů volným způsobem se připravuje sám v Australském sportovním institutu v Canbeře, ale odmítá tvrzení, že tím jeho příprava utrpí. "Řekli byste, že by bylo lepší, kdyby tu se mnou byl kouč. Ale už několikrát jsem byl odkázaný jen sám na sebe a vím, že to není žádná tragédie," uvedl Popov.
Tureckij přijal nabídku trénovat australské plavce již v roce 1993. Popov se s ním nechtěl rozejít, a proto odjel do Austrálie, kde žije. Letos v Helsinkách Rus s přehledem obhájil evropské tituly na 50 a 100 m volným způsobem a pak se vrátil do Austrálie k Tureckému. Jejich cesty se rozešly o víkendu po závodech v Melbourne, kde Popov porazil na kraulařské stovce Michaela Klima. Plavec odjel do Canberry, zatímco jeho trenér zůstal v Melbourne.
Autor:


Další z rubriky

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...Najdete na iDNES.cz