Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Pořadatelé ZOH: Trať sjezdu je v pořádku!

Sestriere - Ve středisku Sestriere bude jedna ze tří olympijských vesnic. Na zdejších svazích budou závodit sjezdoví lyžaři. | foto: Profimedia.cz

13 2006
Turín - "Trať pro olympijský sjezd je v pořádku," tvrdí pořadatelé olympijských her v Turíně a rozhořčeně odmítají kritiku příprav trati, kterou jim adresovali zástupci Mezinárodní lyžařské federace FIS. Podle organizačního výboru postupují práce v Sestriere podle plánu.

Královská disciplína, která je na programu 12. února, prý není ani v nejmenším ohrožena.

Kontroloři FIS, kteří na místě provedli inspekci 7. ledna, přitom v oficiálním prohlášení označili situaci za kritickou. V horní části sjezdovky podle nich chybí dostatečná vrstva sněhu a ideální prý nejsou ani bezpečnostní opatření.

Organizátoři ale tvrdí, že od inspekce se stav trati výrazně zlepšil. Podařilo se prý vyrobit dostatek umělého sněhu a na sjezdovce už leží 90 procent potřebné pokrývky, o což se postarala více než stovka dobrovolníků a vojáků. Práce údajně pokročily i na zabezpečení lanovek.

Oficiální trénink začne podle organizátorů podle plánu 9. února. Poslední sjezd na trati v Sestriere vyhrál v březnu 2004 Američan Daron Rahlves. 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze