Poslední naděje stolního tenisu zhasla

17 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Čeští stolní tenisté úspěch z Atén nepřivezou. Poslední nadějí byl Petr Korbel. V prvním utkání singlu nastoupil proti Ko Lai Čakovi v Hongkongu. Po boji prohrál 4:3. Předtím s Richardem Výborným nepostoupil v deblu.

"Špatně jsem četl jeho hru. Taky jsem se trochu hledal, protože šlo o první utkání singlu," komentoval porážku Petr Korbel, který měl potíže s příjmem soupeřova servisu. "Prostě jsem nehrál tak, jak jsem si představoval."

Po prohraném prvním setu 11:7 to s českým hráčem vypadalo špatně i ve druhém, když ztrácel 5:9. Nakonec dokázal získat šest míčků v řadě a vyhrát. "To mě trochu nakoplo," podotkl Korbel.

Ve třetí sadě vedl 7:4, ale naopak ji vyhrál nedokázal - prohrál 7:11. "V utkání byly jen určité fáze, kdy jsem hrál, co jsem si předsevzal. Ani můj pohyb nebyl optimální," řekl Korbel, kterého před olympiádou začaly zlobit záda.

V závěrečném setu se rozhodovalo za stavu 5:5, kdy získal psychicky navrch Ko Lai Čak - získal tři míčky. Korbel si vzal oddechový čas, získal bod, ale pak dva ztratil. Ještě jednou se mu podařilo uspět, ale pak už se mohl radovat hráč z Hongkongu, který si zatím největší úspěchy připsal v deblových turnajích.

Hru svého soupeře, s nímž doposud nehrál, Korbel studoval na videu. "Díval jsem se, ale on hrál úplně jinak, velmi pestře. Měnil rytmus hry, sklápěl balónky, které padaly hned za síťku," srovnával Korbel, v olympijském singlovém turnaji čtrnáctý nasazený.

Utkání se hrálo ze zečátku v rušné atmosféře. Korbela povzbuzoval jeho fanklub, navíc na vedlejším stole hrál domácí Kalinikos Kreanga, osmý nasazený, se Švédem Jorgenem Perssonem. Řecké publikum však nemělo příliš důvodů k radosti - Kreanga prohrál 0:4. Švéda čeká právě Korbelův přemožitel.

"Jsem zklamaný, protože umím hrát lépe, a tady jsem podal jen průměrný výkon," zhodnotil své účinkování v Aténách český hráč, podle něhož není systém olympijského turnaje úplně vhodný. "Mnoho dalších nasazených hrálo v prvních utkáních špatně, nemohli se rozehrát."

Před singlovým neúspěchem Korbel vypadl v Aténách společně s Richardem Výborným i z deblové soutěže, když podlehli ruskému páru Mazunov-Smirnov 1:4. Stejným poměrem prohrály Renáta Štrbíková a Alena Vachovcová s Chorvatkami Borosovou a Vaidovou.

Za čtyři roky je olympiáda v Pekingu. Korbelovi bude 37 let. "Záleží, jestli mi hra bude stále působit radost. Uvidíme tak za dva roky," nevzdává se zatím rodák z Havířova.

Český stolní tenista Petr Korbel hraje na olympiádě v Aténách s Ko Lai Čakem z Hongkongu. (17. srpna 2004)

Fanklub Petra Korbela povzbuzuje českého stolního tenistu v utkání olympiády v Aténách s Ko Lai Čakem z Hongkongu. (17. srpna 2004)

Český stolní tenista Petr Korbel hraje na olympiádě v Aténách s Ko Lai Čakem z Hongkongu. (17. srpna 2004)

Český stolní tenista Petr Korbel hraje na olympiádě v Aténách s Ko Lai Čakem z Hongkongu. (17. srpna 2004)

Ko Lai Čak z Hongkongu porazil Petrča Korbela 4:3.Nejčtenější

Seemanová zářila na olympijských hrách mládeže, vyplavala druhé zlato

Barbora Seemanová ještě nemůže uvěřit svému triumfu na olympijských hrách...

Stává se jednou z hvězd olympijských her mládeže, česká plavkyně Barbora Seemanová získala v Buenos...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...Najdete na iDNES.cz