Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Powell podpořil kandidaturu New Yorku

4 2004
Atlanta - Ministr zahraničních věcí USA Colin Powell propaguje kandidaturu New Yorku na uspořádání olympijských her v roce 2012. Svým ministerským kolegům po celém světě rozeslal dopis a propagační videokazetu k New Yorku 2012. Protikandidáty New Yorku jsou Londýn, Madrid, Moskva a Paříž.

Bývalý generál má k New Yorku vřelý vztah, vždyť se tam před 67 lety narodil. "Popsal jsem svým kolegům, jak velkolepým městem New York je a že tady každý může kdykoliv prožít nádherný čas. Navíc jsem zdůraznil, že my Američané víme, jak uspořádat úspěšné olympijské hry," řekl Powell na tiskové konferenci s odkazem na hry 1996 v Atlantě a o šest let později v Salt Lake City.

Podle šéfa americké zahraniční politiky by pro případné olympijské hry nepředstavovalo žádný problém ani nedávné zpřísnění podmínek pro cizince cestující do USA. Většina z nich musí kvůli obavám z terorismu absolvovat složitou proceduru pro získání víza, mimo jiné odevzdat otisky prstů.

"Chceme zajistit bezpečnost našich hranic, ale zároveň otevřít dveře do naší země pro cizince. Pracujeme na tom, abychom při vydávání víz přesně věděli, kdo je dostává," vysvětlil Powell.

Vedle New Yorku se do pětice měst, které mají šanci na pořádání olympijských her za osm let, dostaly Londýn, Madrid, Moskva a Paříž. Volba hostitelského města letní olympiády v roce 2012 se uskuteční 6. července příštího roku v Singapuru.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze