Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pozvánku dostaly všechny hvězdy

19 2000
K n o k k e - H e i s t (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Kollera, Poborského, Nedvěda a další hvězdy české fotbalové reprezentace pozval trenér olympijského výběru Karel Brückner na zářijový turnaj do Sydney. V mužstvu mohou hrát tři hráči starší 23 let, a kouč se rozhodl nabídnout tato místa těm nejlepším. "Jde o předběžnou informaci, potřebujeme zmapovat situaci a rozhodli jsme se, že oslovíme ty nej nej," řekl trenér.

Kouč olympioniků zároveň asistuje u A-týmu, a tak využil k prvním konzultacím společný pobyt v Belgii na evropském šampionátu. "Nedalo se to do nekonečna odkládat. Chceme znát názor samotných hráčů, stanoviska jejich klubů. Potřebujeme vědět, jestli si uvolnění mohou zařídit sami, nebo jakou potřebují pomoc z naší strany," říká trenér.

Při výběru oslovil největší hvězdy v čele s Kollerem, Nedvědem a Poborským. "Ten okruh je širší a jsou v něm i hráči, kteří tady s reprezentací nejsou," podotkl Brückner.

Většina hráčů si nechala čas na rozmyšlenou, Berger rovnou odmítl. "Nepřichází to v úvahu, klub by mě nepustil. Liverpool je můj chlebodárce a podle něj se musím řídit. Přeci neodjedu na tři týdny, abych mezitím ztratil místo v sestavě a celý rok seděl na lavičce," prohlásil Berger.

Brückner ví, která místa v sestavě by nejraději zaplnil staršími hráči. "Potřebujeme vysokého útočníka a chybí nám i kvalitní střední záložník," naznačuje trenér.

Nedávné mistrovství Evropy hráčů do 21 let poukázalo i na problém s brankáři. "To je nejméně palčivé místo, nejprve se pokusíme získat tři esa do pole, a když to nevyjde, můžeme uvažovat o gólmanech," tvrdí Brückner.

Vzhledem k tomu, že se kvůli olympijskému turnaji nezastaví pohárové soutěže, netroufne si brát klubům gólmanské jedničky. "Ale vím nejméně o třech kvalitních brankářích, kteří nechytají a účast v týmu by uvítali. Proti by určitě nebyly ani kluby." V Brücknerových úvahách zřejmě figurují sparťan Poštulka a Kouba z La Coruni. Oba patřívali do seniorské reprezentace a vypadli z ní ve chvíli, kdy je kluboví trenéři posadili na lavičky náhradníků.

"Mužstvo určitě starší hráče přijme," je přesvědčen Karel Brückner. "Jsou tam samí fajn hráči. Nejde o žádné dorostence, všem bude brzy čtyřiadvacet a jsou jen o málo mladší, než posily, o kterých uvažuji."

Kolem olympijské nominace však zřejmě ještě proběhne řada diskusí. Jiný z reprezentačních asistentů Ivan Hašek, jinak první trenér Sparty, má úplně jinou představu, než Brückner: "Na pátečním ligovém grémiu chci navrhnout, aby na olympiádu jeli jen ti hráči, kteří si vybojovali postup."Další z rubriky

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...Najdete na iDNES.cz