Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Praha chce olympiádu také v jiných regionech

24 2004
Praha - Představitelé pražské radnice stále častěji hovoří o pořádání letních olympijských her v letech 2016 nebo 2020. V posledních dnech však také připouštějí, že na uspořádání klání nejlepších sportovců planety bude potřeba spolupráce s dalšími městy a regiony v České republice. Vedení radnice proto nyní hodlá oslovit představitele vytipovaných regionů.

Náměstek primátora Petr Hulinský (ČSSD), do jehož kompetence oblast sportu spadá, v této souvislosti poznamenal, že největší starost radnici působí, kde by mohli sportovci soutěžit v typicky přímořských disciplínách.

„Abychom takové sporty mohli pořádat, musely by se do zajištění olympijských her zapojit některé mimopražské regiony. Závody ve veslování a kanoistice by se mohly konat v Račicích, jachting například na plánované vodní ploše vybudované v rámci rekultivace důlní krajiny na Mostecku,“ prozradil záměry radnice Hulinský.

Zmíněné lokality nejsou jediné, ke kterým se zrak pražských radních upírá. Například závody ve střelbě by tak podle nich mohl hostit vojenský areál ve Staré Boleslavi.

Jednotlivé skupiny fotbalového turnaje by se pak kromě Prahy mohly konat v Brně, Ostravě, Teplicích a v Liberci. Soutěž v lukostřelbě by mohla být v jedné z plánovaných letňanských hal, ale uvažuje se i o lokalitě v okolí Neratovic nebo Brandýsa nad Labem.

Před několika dny radní schválili koncepci, která preferuje pořádání olympijských her v severní části metropole. Většina sportovních zařízení by podle ní byla soustředěna v hlavním areálu v již zmíněných Letňanech.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze