Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Praha v úterý vstoupí do souboje o olympiádu

30 2007
Praha - Primátor Prahy Pavel Bém a prezident Českého olympijského výboru Milan Jirásek příští úterý podepíší oficiální deklaraci zájmu Prahy usilovat o pořádání olympijských her v roce 2016. Dopisem pro MOV v Lausanne pak Praha oficiálně vstoupí do souboje o možnost pořádat hry a stane se takzvaným uchazečským městem.

Při malé slavnosti v primátorské rezidenci bude také představeno uchazečské logo, kterým se bude Praha prezentovat. ČTK to sdělil ředitel společnosti Praha olympijská Tomáš Petera.

Dopis v angličtině, francouzštině a češtině, který musí být do sídla MOV odeslán do 13. září, je již připraven na ručně vyrobeném papíře s vyraženým znakem hlavního města Prahy a logem Českého olympijského výboru.

Definitivní seznam uchazečů bude zveřejněn 13. září. Předseda MOV Jacques Rogge na posledním zasedání v červenci v Guatemale prozradil, že oficiální zájem již deklarovaly Chicago, Rio de Janeiro, Tokio, Madrid, Baku a katarské Dauhá.

Do 14. ledna příštího roku musejí všichni uchazeči vypracovat odpovědi na dotazník MOV. Následně budou vybrána kandidátská města, která postoupí do dalšího kola souboje o pořadatelství. Hostitelské město pak bude vybráno na zasedání MOV 2. října 2009 v Kodani.

Praha bere kandidaturu na hry v roce 2016 jako první zkoušku. Za reálnější je všeobecně považována až kandidatura pro rok 2020.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze