Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prandževová dopovala

13 2000
S o f i e - Nad hlavou bulharské trojskokanky Ivy Prandževové se vznáší Damoklův meč. Pokud se totiž potvrdí výsledky dopingových testů, které u ní objevily zakázaný nandrolon, čeká Bulharku doživotní zákaz závodní činnosti. Mezi trojskokankami jde před olympiádou o druhý případ pozitivní kontroly.

Kontrola, které se bývalá vicemistryně světa v trojskoku podrobila 5. srpna
při mítinku Grand Prix v Londýně, našla v jejím těle zakázaný anabolický steroid nandrolon. Pokud druhý test pozitivní výsledek potvrdí, měla by být osmadvacetiletá atletka potrestána doživotním distancem, neboť nejde o její první prohřešek.

Po olympijských hrách v Atlantě, kde obsadila Prandževová sedmé místo v trojskoku, byly ve vzorku její moči objeveny stopy jiného anabolického steroidu metadienonu a závodnice si odpykala dvouletý trest. "Jestli se potvrdí pozitivní výsledek testu, předáme případ mezinárodní federaci IAAF," řekl generální sekretář bulharského svazu Dobromir Karamarinov.

Olympijská soutěž trojskokanek může kvůli dopinku přijít o druhou favoritku. Koncem srpna byla z rumunské olympijské výpravy vyřazena Rodica Mateescuová, jež měla pozitivní test v dubnu.

Autor:


Další z rubriky

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz