Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Práva na OH získala společnost, která prodala loňské Euro na Primu

O přenosy z olympijských her mohou usilovat i české komerční televize. | foto: iDNES.cz

18 2009
Komplikace na cestě veřejnoprávních televizí k přenosům z olympijských her je potvrzena. Mezinárodní olympijský výbor svěřil prodej vysílacích práv na hry v letech 2014 a 2016 společnosti Sportfive, která prodala loňské fotbalové Euro komerční Primě.

Už na konci minulého roku MOV vyřadil ze seznamu kandidátů Evropskou vysílací unii (EBU) a zabránil tak síti veřejnoprávních televizí k automatickému přístupu k olympijským přenosům.

Česká televize tak bude muset jít do souboje s dalšími zájemci na českém trhu. "Sportfive je dlouhodobě zavedená firma, se kterou jsme už i my mnohokrát spolupracovali na menších projektech," říká Vladimír Drbohlav, vedoucí oddělení mezinárodních přenosů České televize.

Největší obchod však nadnárodní společnost v Česku udělala s Primou, které prodala práva na loňské mistrovství Evropy ve fotbale. Švédští vlastníci Primy tehdy všechny konkurenty přeplatili nejvyšší finanční nabídkou, psalo se o částce přes sto milionů korun.

Sportfive může obchodovat s vysílacími právy pro televize, internet a mobilní telefony ve čtyřech desítkách evropských zemí. Šest lukrativních trhů si však MOV ponechal a práva pro Francii, Německo, Itálii, Španělsko, Turecko a Británii prodá samostatně.

Zájemci o olympijské přenosy musí garantovat, že z letních her odvysílají 200 hodin přenosů na bezplatných volně dostupných kanálech, ze zimních polovinu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze