Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Právník Jonesové: Hunter lže, obžalujte ho!

24 2004
San Francisco - Právní zástupce Marion Jonesové požaduje, aby byl C.J. Hunter podroben detektoru lži. Někdejší mistr světa ve vrhu koulí a bývalý manžel americké sprinterky totiž prohlásil, že ji viděl dopovat a několikrát jí sám pomáhal píchnout injekci. Její právník zároveň požaduje, aby byl Hunter obžalován z toho, že lhal federálním vyšetřovatelům.

Právě u výslechu před vyšetřovateli aféry laboratoře Balco Hunter prohlásil, že viděl Jonesovou dopovat během přípravy na olympijské hry v Sydney, kde pak získala tři zlaté medaile.

Jeho výpověď otiskl list San Francisco Chronicle. "Hunter musí být podroben vyšetřování. Měl by jít na detektor lži a měl by být obžalován, protože lhal federálním vyšetřovatelům," prohlásil právní Jonesové Joseph Burton podle agentury Reuters.

Hunter, s kterým se Jonesová rozvedla před dvěma lety, si odpykává doživotí trest za užívání anabolických steroidů. "C.J. Hunter kolem sebe kope od chvíle, co Marion ukončila jejich manželství. Naštěstí tyto Hunterovy snahy o pomstu jasně popírají vyjádření jejího bývalého trenéra před vyšetřovateli. Ten řekl to, co Marion tvrdí celou dobu, že nikdy zakázané látky nebrala," dodal Burton.

Jonesová nikdy neměla pozitivní dopingový test, je však vyšetřována kvůli svým kontaktům s laboratoří Balco. Její nynější partner Tim Montgomery, světový rekordman v běhu na 100 metrů, je dokonce americkou antidopingovou agenturou obviněn z dopingu.

Svou nevinu se snaží prokázat u nezávislé arbitráže v Lausanne. 

Osmadvacetiletá Jonesová se nekvalifikovala na olympiádu ve sprintech na 100 a 200 metrů, v nichž měla obhajovat zlato ze Sydney. V Aténách by měla startovat jen v dálce.

Autor:


Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...Najdete na iDNES.cz