Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Prazdroj podpoří olympioniky na dalších osm let

Mike Short, generální ředitel Plzeňského Prazdroje (vlevo), si připíjí s Milanem Jiráskem, předsedou ČOV. | foto: ČTK

17 2009
Na období dvou dalších zimních i letních olympiád podepsal dnes Český olympijský výbor novou smlouvu s Plzeňským Prazdrojem, generálním partnerem Českého olympijského týmu. Spolupráce, která započala už v roce 2001, bude tedy pokračovat nejméně do roku 2016, kdy se konají letní hry, jejichž dějiště zatím není vybráno. Tak dlouhé partnerství není obvyklé.

"V minulosti jsme ještě takový případ neměli. Svědčí to především o velké vzájemné důvěře mezi námi," řekl Milan Jirásek, předseda Českého olympijského výboru (ČOV).

Po společnostech ČEZ a RWE Transgas je Plzeňský Prazdroj třetím generálním partnerem Českého olympijského týmu. Výše částky, kterou přispěje, nebyla zveřejněna. Ovšem v minulém olympijském cyklu získal ČOV od každého generálního partnera zhruba 40 milionů korun.

Český olympijský výbor letos změnil dodavatele oblečení, firmu Adidas nahradila česká společnost Alpine Pro. V jednání je stále prodloužení smlouvy s automobilkou Škoda Auto. Marketingová agentura Česká sportovní má v následujícím čtyřletém období pro ČOV zajistit 155 milionů korun.

Navzdory ekonomické krizi tak ČOV počítá s tím, že bude mít pro další olympiády k dispozici obdobný balík peněz jako dosud.

"V současné době si myslíme, že se nám podaří zabezpečit tento olympijský cyklus stejně jako ten minulý. Spolupráci ukončily i Skanska a Unipetrol, ale nahradíme je jinými partnery," uvedla Alena Kindová, ředitelka marketingové agentury Česká olympijská.

Autoři: ,


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze