Před olympiádou si Šebrle zazávodil v Táboře

Roman Šebrle - Desetibojař Roman Šebrle na svých posledních závodech před odletem do Pekingu v Táboře. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

11 2008
Kdekdo si myslel, že desetibojař Roman Šebrle na jihu Čech hned tak nemůže být. A on se zatím přihlásil na Velkou cenu Tábora. Ochotný, hovorný, ke všem žadatelům o autogram vstřícný. "Bude házet diskem," přišla první informace z Tábora.

Jenže obhájce olympijské zlaté medaile z Atén se přihlásil hned na tři disciplíny. Přidal i kouli a 400 metrů.

"Nevím, jak na tom jsem. Ukáže se to přímo tam," vysvětloval Roman Šebrle před závody v Táboře. A zdravotní stav? "Na ten jsem taky zvědavý," neskrýval.

Zhruba před dvěma týdny dostal křeč. "Od té doby běhám lehce. Tady se nic neukáže. Bude to až tam, při běhu naplno." Jestli nebude svalový problém nebo jakou má formu, to v Táboře nehodnotil.

Vyhlídky? Ani kdyby byl ve stoprocentní formě, nikdy by neřekl, že si na olympiádu jede pro zlato, podotkl. "Bude tam kolem osmi lidí, kteří mají výkon 8 500 bodů a výš," připomněl. "Je to olympiáda. Každý bude chtít medaili a každý bude chtít být co nejvýš."

Až když přišla řeč na smog, přiznal svou potíž posledních týdnů. Zakašlal si. Léčí se, ale pokašlává pořád. I po medicínách a čajích. V Táboře bral závody hlavně jako přípravu. "Tady je rozdíl proti tréninku v tom, že tam můžu mít 20 pokusů a tady jich mám 6."

Byl to ostřejší trénink, při kterém se nevyhecuje jako v závodě. Přípravu na olympiádu hodnotil přes letošní zdravotní potíže jako perfektní. "Ta mi vyšla a záleží jen na tom, abych byl zdravý," dodal.

Měření sám rušil
Při závodech nikoho nezdržoval. Pokud se mu vrh nebo hod nepovedl, záměrně přešlápl. Měl jen mininum změřených výkonů, které si sám z kruhu ze zkušenosti vyhodnotil.

"Dneska nebude spokojený," odhadovala na tribuně krátce po posledním závodě celého programu v disku jeho manželka Eva.

V kouli se předvedl vrhem 15,38 metru. Osobní rekord má o 109 centimetrů lepší. V disku hodil ve čtvrtém pokusu 45,68 metru. 'Osobák' má o 3,56 metru delší.
Byla mu zima. "Raději 40 nad nulou," říkal. "Abych řekl pravdu, pořád nevím," hodnotil a nehodnotil svou výkonnost Roman Šebrle po závodě.

Technicky se mu podle představ nevedlo ani v kouli, ani v disku. Teď bude mít dva tři dny volna. "Pak už do toho vběhnu naplno," pravil. Až potom se uvidí, jestli bude mít formu. Nechť mu k ní i start v Táboře pomůže.Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další z rubriky

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.Najdete na iDNES.cz