Před olympiádou si Šebrle zazávodil v Táboře

Roman Šebrle - Desetibojař Roman Šebrle na svých posledních závodech před odletem do Pekingu v Táboře. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

11 2008
Kdekdo si myslel, že desetibojař Roman Šebrle na jihu Čech hned tak nemůže být. A on se zatím přihlásil na Velkou cenu Tábora. Ochotný, hovorný, ke všem žadatelům o autogram vstřícný. "Bude házet diskem," přišla první informace z Tábora.

Jenže obhájce olympijské zlaté medaile z Atén se přihlásil hned na tři disciplíny. Přidal i kouli a 400 metrů.

"Nevím, jak na tom jsem. Ukáže se to přímo tam," vysvětloval Roman Šebrle před závody v Táboře. A zdravotní stav? "Na ten jsem taky zvědavý," neskrýval.

Zhruba před dvěma týdny dostal křeč. "Od té doby běhám lehce. Tady se nic neukáže. Bude to až tam, při běhu naplno." Jestli nebude svalový problém nebo jakou má formu, to v Táboře nehodnotil.

Vyhlídky? Ani kdyby byl ve stoprocentní formě, nikdy by neřekl, že si na olympiádu jede pro zlato, podotkl. "Bude tam kolem osmi lidí, kteří mají výkon 8 500 bodů a výš," připomněl. "Je to olympiáda. Každý bude chtít medaili a každý bude chtít být co nejvýš."

Až když přišla řeč na smog, přiznal svou potíž posledních týdnů. Zakašlal si. Léčí se, ale pokašlává pořád. I po medicínách a čajích. V Táboře bral závody hlavně jako přípravu. "Tady je rozdíl proti tréninku v tom, že tam můžu mít 20 pokusů a tady jich mám 6."

Byl to ostřejší trénink, při kterém se nevyhecuje jako v závodě. Přípravu na olympiádu hodnotil přes letošní zdravotní potíže jako perfektní. "Ta mi vyšla a záleží jen na tom, abych byl zdravý," dodal.

Měření sám rušil
Při závodech nikoho nezdržoval. Pokud se mu vrh nebo hod nepovedl, záměrně přešlápl. Měl jen mininum změřených výkonů, které si sám z kruhu ze zkušenosti vyhodnotil.

"Dneska nebude spokojený," odhadovala na tribuně krátce po posledním závodě celého programu v disku jeho manželka Eva.

V kouli se předvedl vrhem 15,38 metru. Osobní rekord má o 109 centimetrů lepší. V disku hodil ve čtvrtém pokusu 45,68 metru. 'Osobák' má o 3,56 metru delší.
Byla mu zima. "Raději 40 nad nulou," říkal. "Abych řekl pravdu, pořád nevím," hodnotil a nehodnotil svou výkonnost Roman Šebrle po závodě.

Technicky se mu podle představ nevedlo ani v kouli, ani v disku. Teď bude mít dva tři dny volna. "Pak už do toho vběhnu naplno," pravil. Až potom se uvidí, jestli bude mít formu. Nechť mu k ní i start v Táboře pomůže.

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Trenér zlaté oštěpařky Černý: Zlom přišel v Aténách

Barbora Špotáková a její trenér

Doporučujeme Atletický trenér Rudolf Černý spolupracuje s Barborou Špotákovou devátým rokem. Jak přiznal při...

Najdete na iDNES.cz