Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Překážkářka Škrobáková nechtěla skončit bez zapsaného času

Lucie Škrobáková. | foto: ČTK

17 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Zaváhání na startu bylo podle Lucie Škrobákové hlavní příčinou jejího vyřazení v rozběhu na 100 m překážek. "Chtěla jsem mít na startu jistotu," řekla.

Lucii Škrobákovou evidentně rozhodil ulitý první start Slovenky Bobkové. "To každopádně. Já jsem chtěla jít do prvního startu a když to Mirča ulila, šla jsem na jistotu. Sice nejsem ten typ, který ulívá starty, ale když už jsem tady byla, chtěla jsem mít zapsaný nějaký čas. Proto jsem si start pohlídala," vysvětlila.

Startovní reakce české atletky je toho důkazem. "Čas 0,186 není nic zázračného, na druhou stranu ten výkon nebyl zas až tak hrozný. Problém byl na začátku. Vůbec mi to nejelo. Pak jsem si uvědomila, že neběžím, tak jsem to jakoby rozjela, ale už to nestačilo."

Papírově byla Škrobáková v rozběhu časem pátá. Její šesté místo v rozběhu tak prognózy prakticky jen potvrdilo. Kdyby však dokázala zopakovat svůj český rekord, s přehledem by se kvalifikovala do semifinále.

"Jsem obrovsky zklamaná," potvrdila Lucie. "Ale po předchozích dvou letech, kdy jsem byla úplně na dně, byl úplně zázrak, že jsem dala český rekord a že jsem vůbec tady. A na druhou stranu to není 13,50 jako na minulé olympiádě, takže posun kupředu tady je," našla na svém výkonu 13,18 a celkovém pětadvacátém místě pozitiva.

"A dostala jsem se na svoji druhou olympiádu, to je také cenné," dodává. "Když budu běhat a budu zdravá, tak to třeba v tom Londýně vyjde," vzývá vzestupnou tendenci svých výkonů.

Autor:


Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze