Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Převzal zlato od legendy a chystá se její rekord

11 2004
Long Beach - V symbolické střídání generací se změnilo předávání medailí na olympijské kvalifikaci amerických plavců. Legendární Mark Spitz předal už třetí zlato Michaelu Phelpsovi. Právě devatenáctiletý talent se chystá překonat Spitzův rekordní zisk sedmi zlatých z olympiády 1972 v Mnichově.

Když Spitz Phelpsovi blahopřál, cosi mu pošeptal do ucha. "Myslím, že má skutečně šanci a to je jedna z věcí, kterou jsem mu řekl," dozvěděli se novináři od Spitze.

Phelps se na domácím šampionátu v Long Beach už kvalifikoval na olympiádu na 200 metrů motýlek, polohovém závodu na 400 metrů a dvoustovce volný způsob.

V Aténách chce plavat ještě další tři individuální závody a tři štafety. O čem se Spitzem hovořil, však neprozradil. "Zůstane to jen mezi námi. Bylo to ale inspirující," uvedl.

Michael Phelps ve finále závodu na 200 metrů motýlek útočil i na vlastní světový rekord, ještě ve třech čtvrtinách trati měl na svůj čas z loňského mistrovství světa náskok, ale v závěru mu došly síly. Časem 1:54,31 minuty zaostal za rekordem o 38 setin.

O další vrchol sobotního programu v Long Beach se postaral Jason Lezak, který v semifinále kraulařské stovky překonal šestnáct let starý národní rekord Matta Biondiho časem 48,17.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze