Prezident chce na hrách více volejbalistů

12 2004
Atény - Čeští volejbalisté se na olympijské hry nedostali, neboť neprošli kvalifikačním sítem. Jejich šance by za čtyři roky v Pekingu mohly být větší, neboť prezident Mezinárodní volejbalové federace (FIVB) Rubén Acosta by v budoucnosti na olympijských hrách rád viděl více zástupců svého sportu.

Zatímco v Aténách bude mezi muži i ženami startovat 12 týmů v šestkovém volejbalu a 24 dvojic v jeho variantě na písku, mexický funkcionář by chtěl pod olympijské kruhy přivést v každé kategorii 16 halových reprezentací a 32 plážových dvojic.
 
"V obou disciplínách máme dohromady 35 milionů aktivních hráčů po celém světě, takže kolem čtyř set volejbalistů na olympijských hrách není moc," řekl Acosta na tiskové konferenci v dějišti her.
 
Volejbal i plážový volejbal jsou navíc velmi atraktivní i pro televizní společnosti. "Z pohledu vysílání jsme mezi prvními pěti sporty," připomněl šéf mezinárodní federace.
 
Acosta je přesvědčen, že složitý systém olympijské kvalifikace zajistil, aby se v Aténách představili nejlepší volejbalisté a volejbalistky světa. "FIVB je jedinou mezinárodní federací, která má tak dlouhé a zevrubné kvalifikační období. V plážovém i šestkovém volejbale mátu záruku, že uvidíte nejlepší týmy světa," řekl.
 
Český volejbal bude v Aténách na písku reprezentovat dvojice Eva Celbová, Soňa Nováková, která do olympijské soutěže vstoupí v neděli.

Autoři: ,


Nejčtenější

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Seemanová zářila na olympijských hrách mládeže, vyplavala druhé zlato

Barbora Seemanová ještě nemůže uvěřit svému triumfu na olympijských hrách...

Stává se jednou z hvězd olympijských her mládeže, česká plavkyně Barbora Seemanová získala v Buenos...Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...Najdete na iDNES.cz