Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prezident chce na hrách více volejbalistů

12 2004
Atény - Čeští volejbalisté se na olympijské hry nedostali, neboť neprošli kvalifikačním sítem. Jejich šance by za čtyři roky v Pekingu mohly být větší, neboť prezident Mezinárodní volejbalové federace (FIVB) Rubén Acosta by v budoucnosti na olympijských hrách rád viděl více zástupců svého sportu.

Zatímco v Aténách bude mezi muži i ženami startovat 12 týmů v šestkovém volejbalu a 24 dvojic v jeho variantě na písku, mexický funkcionář by chtěl pod olympijské kruhy přivést v každé kategorii 16 halových reprezentací a 32 plážových dvojic.
 
"V obou disciplínách máme dohromady 35 milionů aktivních hráčů po celém světě, takže kolem čtyř set volejbalistů na olympijských hrách není moc," řekl Acosta na tiskové konferenci v dějišti her.
 
Volejbal i plážový volejbal jsou navíc velmi atraktivní i pro televizní společnosti. "Z pohledu vysílání jsme mezi prvními pěti sporty," připomněl šéf mezinárodní federace.
 
Acosta je přesvědčen, že složitý systém olympijské kvalifikace zajistil, aby se v Aténách představili nejlepší volejbalisté a volejbalistky světa. "FIVB je jedinou mezinárodní federací, která má tak dlouhé a zevrubné kvalifikační období. V plážovém i šestkovém volejbale mátu záruku, že uvidíte nejlepší týmy světa," řekl.
 
Český volejbal bude v Aténách na písku reprezentovat dvojice Eva Celbová, Soňa Nováková, která do olympijské soutěže vstoupí v neděli.

Autoři: ,


Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz