Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prezident chce na hrách více volejbalistů

12 2004
Atény - Čeští volejbalisté se na olympijské hry nedostali, neboť neprošli kvalifikačním sítem. Jejich šance by za čtyři roky v Pekingu mohly být větší, neboť prezident Mezinárodní volejbalové federace (FIVB) Rubén Acosta by v budoucnosti na olympijských hrách rád viděl více zástupců svého sportu.

Zatímco v Aténách bude mezi muži i ženami startovat 12 týmů v šestkovém volejbalu a 24 dvojic v jeho variantě na písku, mexický funkcionář by chtěl pod olympijské kruhy přivést v každé kategorii 16 halových reprezentací a 32 plážových dvojic.
 
"V obou disciplínách máme dohromady 35 milionů aktivních hráčů po celém světě, takže kolem čtyř set volejbalistů na olympijských hrách není moc," řekl Acosta na tiskové konferenci v dějišti her.
 
Volejbal i plážový volejbal jsou navíc velmi atraktivní i pro televizní společnosti. "Z pohledu vysílání jsme mezi prvními pěti sporty," připomněl šéf mezinárodní federace.
 
Acosta je přesvědčen, že složitý systém olympijské kvalifikace zajistil, aby se v Aténách představili nejlepší volejbalisté a volejbalistky světa. "FIVB je jedinou mezinárodní federací, která má tak dlouhé a zevrubné kvalifikační období. V plážovém i šestkovém volejbale mátu záruku, že uvidíte nejlepší týmy světa," řekl.
 
Český volejbal bude v Aténách na písku reprezentovat dvojice Eva Celbová, Soňa Nováková, která do olympijské soutěže vstoupí v neděli.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze