Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Při nehodě autobusu australských veslařů byli těžce zraněni tři lidé

Olympijské kruhy. | foto: ČTK

13 2008
Tři Číňané jsou nadále v kritickém stavu poté, co se jejich dodávka srazila s autobusem australských veslařů. Lehce zraněni byli také tři členové chorvatské veslařské reprezentace. Podle agentury AP v autobusu paradoxně nebyl nikdo z australských sportovců, protože je zrovna jel z olympijské vesnice vyzvednout do vodáckého areálu v Šun-i.

"Byla to velká srážka," řekl lékař australského týmu Greg Lovell, který byl v autobusu a nehodu odnesl odřeným kolenem. "Tři ze čtyř lidí v dodávce jsou velmi vážně zraněni. Jestli ale zahynuli, to nevím," uvedl mluvčí australského týmu David Pembroke.

Podle Pembroka mohli za nehodu Číňané, kteří se v dodávce znenadání vyřítili před autobus.

Mezinárodní olympijský výbor uvedl, že Chorvaté - závodníci Mario Vekič a Ante Kusurin a trenér Dragutin Milinkovič - byli zraněni jen lehce. "Závodů se bez problémů zúčastní," napsal MOV v prohlášení. Chorvatský kouč sice musel po nehodě na ošetření do nemocnice, podle mluvčí týmu Gordany Gacesaové však byl pouze v šoku.

Veslaři se poté dokonce zúčastnili semifinále dvojskifu a skončili čtvrtí. "Nic jim nebylo. Jsou to stateční chlapci," řekl jejich trenér Igor Culin s tím, že pouze Vekiče bolel po nehodě krk.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze