Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Při olympijských hrách v Londýně budou k vidění i ruští krasobruslaři

Poblíž Marble Arch, oblouku z kararskéko mramoru nacházejícího se poblíž Speakers' Corner v londýnském Hyde Parku, vyroste během olympiády v roce 2012 kluziště. | foto: Profimedia.cz

8 2011
Krasobruslaři na letních olympijských hrách? Že to zní bláznivě? Příští rok se v Londýně ale skutečně objeví. Ovšem nikoli v rámci olympijského programu, ale jako účastníci propagační akce zimních her v Soči 2014.

Ruští organizátoři se s britskými kolegy dohodli, že vybudují a v průběhu londýnských her budou provozovat v turisticky atraktivní lokalitě poblíž Marble Arch kluziště, na němž budou k vidění exhibice špičkových ruských krasobruslařů, kulturní programy přibližující Rusko, a také zde ruští trenéři povedou veřejné tréninky.

"Chceme atraktivní formou prezentovat blížící se hry v Soči. Návštěvníkům londýnských her bychom chtěli představit mnoho různých aspektů ruské kultury a to ve všech jeho regionech," řekl agentuře Reuters Dmitrij Černyšenko, prezident organizačního výboru zimních olympijských her v Soči 2014.

Autor:


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze