Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Příběh Raducanové bude asi zfilmován

2 2000
S y d n e y - Příběh rumunské gymnastky Andrey Raducanové, která na olympijských hrách v Sydney vyhrála víceboj, ale posléze musela zlatou medaili vrátit kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu na pseudoefedrin, se zřejmě dočká filmového ztvárnění. Rumunská společnost Mediapro Pictures již v sobotu podepsala s rodinou sportovkyně smlouvu o právech na příběh a zahraniční produkci filmu za 10 tisíc dolarů. "Společnost nyní hledá zahraniční partnery, kteří by se finančně a produkčně podíleli na vzniku díla, jež by bylo natočeno v angličtině nebo francouzštině," uvedl mluvčí společnosti Romeo Chiriac.

Autoři scénáře již vypsali konkurs na herečku, která by šestnáctiletou Raducanovou, měřící 147 centimetrů a vážící 37 kilogramů, na plátně ztvárnila. Raducanové se v Rumunsku dostalo vřelého přivítání, do vlasti se vrátila jako hrdinka, kterou na letišti v Bukurešti přivítaly tisíce fanoušků s transparenty.

Gymnastce dal den před vícebojem týmový lékař dvě tablety Nurofenu proti nachlazení obsahující zakázanou látku a Mezinárodní olympijský výbor jej za to pak potrestal zákazem činnosti na zimních hrách v Salt Lake City i další letní olympiádě v Aténách.

Rumunka se tak stala první gymnastkou v historii, která musela vrátit medaili kvůli dopingu. Zůstalo jí však zlato ze soutěže družstev a stříbro z přeskoku, protože její zkoušky po těchto soutěžích byly negativní. Raducanová neuspěla s odvoláním u mezinárodního arbitrážního soudu.

Autor:


Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...Najdete na iDNES.cz