Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Příběh Raducanové bude asi zfilmován

2 2000
S y d n e y - Příběh rumunské gymnastky Andrey Raducanové, která na olympijských hrách v Sydney vyhrála víceboj, ale posléze musela zlatou medaili vrátit kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu na pseudoefedrin, se zřejmě dočká filmového ztvárnění. Rumunská společnost Mediapro Pictures již v sobotu podepsala s rodinou sportovkyně smlouvu o právech na příběh a zahraniční produkci filmu za 10 tisíc dolarů. "Společnost nyní hledá zahraniční partnery, kteří by se finančně a produkčně podíleli na vzniku díla, jež by bylo natočeno v angličtině nebo francouzštině," uvedl mluvčí společnosti Romeo Chiriac.

Autoři scénáře již vypsali konkurs na herečku, která by šestnáctiletou Raducanovou, měřící 147 centimetrů a vážící 37 kilogramů, na plátně ztvárnila. Raducanové se v Rumunsku dostalo vřelého přivítání, do vlasti se vrátila jako hrdinka, kterou na letišti v Bukurešti přivítaly tisíce fanoušků s transparenty.

Gymnastce dal den před vícebojem týmový lékař dvě tablety Nurofenu proti nachlazení obsahující zakázanou látku a Mezinárodní olympijský výbor jej za to pak potrestal zákazem činnosti na zimních hrách v Salt Lake City i další letní olympiádě v Aténách.

Rumunka se tak stala první gymnastkou v historii, která musela vrátit medaili kvůli dopingu. Zůstalo jí však zlato ze soutěže družstev a stříbro z přeskoku, protože její zkoušky po těchto soutěžích byly negativní. Raducanová neuspěla s odvoláním u mezinárodního arbitrážního soudu.

Autor:


Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze